Esseekonkurss Kuusalu valla ja Loksa keskkoolinoortele

915

Esseekonkursi „Ettevõtja vs palgatöötaja“ 24 paremat kirjutajat pääsevad suvel ettevõtluse ja internetiturunduse laagrisse.

Eelmisel nädalal oli Loksa gümnaasiumis ja sel nädalal Kuusalu keskkoolis 10.-12. klassi õpilastele seminar, kus tutvustati MTÜ Kohaliku Arenduse Tugistruktuur (KAT) algatusel läbiviidavat noorteprojekti.
 
Seda rahastatakse Euroopa Liidu LEADER-programmist – MTÜ Arenduskoda vahendusel on projektile „Ettevõtluse ja internetiturunduse laager MTÜ Arenduskoda tegevuspiirkonna noortele“ lubatud 124 977 krooni, projekti kogumaksumus on 138 863 krooni.

MTÜ KAT projektijuht Merlis Jusupov selgitab: „Projekt on suunatud 16-19aastastele noortele, et tutvustada neid ettevõtluse alustamise ja internetiturunduse võimalustega. Selleks, et leida asjasthuvitatud noori, otsustasime korraldada esseekonkursi. Palume noortel kirjutada, kellena neil meeldiks pärast keskkooli lõpetamist töötada, kas olla palgatöötaja või saada tulevikus ettevõtjaks.“

MTÜl on plaanis käia konkurssi ja suvist laagrit tutvustamas piirkonna kõigis keskkoolides, neid on kokku 7: Loksal, Kuusalus, Kolgas, Kadrinas, Aravetel ning Tapal eesti ja vene kool.

„Arutleme koolides teemal, mis noortest võiks saada 5-10 aasta pärast. Vaagime erinevaid elustiile. Kuna Loksal olid eesti- ja venekeelsed õpilased, koostasime töögrupid nii, et igas oleks noori mõlemast seltskonnast. Kolm noort ütlesid raudselt, et nemad kirjutavad essee. Loodame, et nad seda ka teevad,“ lisab Merlis Jusupov.

Kuusalu keskkoolis oli seminar 12. aprillil. Soov on minna ka Kolga keskkooli.

Nädalane noortelaager toimub juulis Kadrina vallas Ohepalu lähedal Õnnela külalistemajas ja puhkekompleksis.
Loe ka kirjakasti rubriiki.

Eelmine artikkelKehra linnas löödi meest
Järgmine artikkelTeeme Ära 2011 talgupäev on laupäeval, 7. mail