Vesi uputas Kiviloo silla juures ajutise tee

1311

Vihmavee minema uhutud ajutine ülesõit on Kiviloo silla juures pühapäevast taas avatud.

Eelmise kolmapäeva hommikul avastasid Perila-Jäneda maanteel Raasiku ja Anija valla piiril asuvat Kiviloo silda remontinud töömehed, et jõevesi on silla kõrvale rajatud ajutise tee uputanud.
„Kolm päeva sadas paduvihma, Jägala veetase tõusis selle ajaga 1,4 meetrit,“ ütles Sõnumitoojale sillaehituse objektijuht Dmitri Ovsjannikov OÜst E-Sild.
Ta selgitas, et silla renoveerimise ajaks rajatud ajutise tee alla pandud toru ei suutnud seda veehulka vastu võtta: „Niisugust asja ei osanud ette näha. Saaks veel aru, et see juhtub kevadise suurveega, kuid mitte suve keskel. Teisipäeva õhtul kell seitse läksime silla juurest ära, siis oli veetoru veel näha, kuid järgmiseks hommikuks oli tee vee all.“
Dmitri Ovsjannikov ütles, et nende ettevõtte on sildu ehitanud palju, kuid selline juhtum on erakordne. Tema praktikas on ka üks kord varem nii juhtunud, kuid siis oli mängus inimkäsi – vandaalid olid veetoru spetsiaalselt ummistanud.
Nüüd pandi vee ajutiseks läbilaskmiseks ühele truubile kaks lisaks. Veetase langes ja pühapäevast on ülesõit autodele taas avatud.
E-Sild remondib Kiviloo silda maanteeameti tellimusel, töödejuhi sõnul eelmise nädala äpardus nende tööd ei pikenda ega tee eriti kallimaks ning valmis jõutakse õigeaegselt. Tööde lepingujärgne tähtaeg on septembri lõpus. Remondi käigus ehitatakse Kiviloo sild senisest pisut laiemaks – silla laiuseks saab 8 meetrit.

Eelmine artikkelJuminda miinilahing – 75
Järgmine artikkelKehra Lastetare direktoriks oli 3 soovijat