Kehra gümnaasiumi õpilase video sai eripreemia

1801

Kehra gümnaasiumi õpilane MIKAEL PARMAN pälvis Harju maavalitsuse  videokonkursil  eripreemia.

Esmaspäeval, 28. märtsil autasustas Harju maavalitsus 7.-9. klasside õpilaste videokonkursi „Tegin pätti“ parimaid filme. Kehra gümnaasiumi 9.b klassi õpilase Mikael Parmani video oli üks üheksast eri­preemia vääriliseks tunnistatust.

Kehra koolist osalesid konkursil veel 9.a klassi õpilased Raido-Rene Saar ja Janar Seerman. Kokku oli konkursil 30 videot. Peavõidud läksid Tallinna koolidesse.

Võistlus oli korraldatud selleks, et panna 7.-9. klasside õpilasi mõtlema elu ning ümbritseva keskkonna turvalisuse teemadel. Filmi pikkus võis olla kuni viis minutit.

Mikael Parmani videofilm „Mõtle tagajärgedele“ räägib kahest alaealisest, kes lähevad välja õlut jooma ja ühega juhtub õnnetus. Filmis mängib ta ise koos sõbra Gleb Vašetoga.

Mikael Parman ütles, et on ennegi videosid teinud, aga konkursil osales esmakordselt. Film on täielikult tema enda looming ja kaamera isiklik.

Kehra gümnaasiumi kunstiõpetaja Anne Tanne juhendas konkursist osavõtjaid: „Rääkisime kunstitunnis filmimise alustest, kuidas peab videot monteerima ja muud olulist. Kui film oli valmis, siis vaatasin selle üle ja andsin nõu, kus midagi muuta.“

Mikael Parman lausus, et preemia tuli talle üllatusena, aga videoga jäi rahule: „Selle tegemiseks ja monteerimiseks oli mul üks nädal. Väljas valitses suur pakane ja kaadrid ei tulnud kõige paremad.“

Filmimisega kavatseb ta edasi tegeleda: „Kindlasti teen veel videosid ja kui mõni konkurss silma jääb, siis kavatsen osaleda.“

Kõik võistlejad said kingituseks T-särgi ja eripreemia saanutele kingiti mälupulgad ning DVD tunnustuse pälvinud filmidest.

Mikael Parmani videot on võimalik vaadata internetiportaalis aadressil www.you­­tube.ee, kirjutades otsingusse „Mõtle tagajärgedele.“

Eelmine artikkelLöödi meest
Järgmine artikkelArukülas uputab ka sel kevadel