Tunnustus Anija mõisast MTÜle Koostöökoda

1006

MTÜ Kootöökoda sai preemia puuetega inimeste projekti eest.

Harjumaa Puuetega Inimeste Nõukoda andis MTÜle Koostöökoda rahalise preemia, 5000 krooni ehk 320 eurot, puuetega inimeste pikaajalise projekti eest. See summa võimaldab MTÜl sõita oma piirkonna puuetega inimestel tasuta Keila tervisekeskuse kevadisele tervisepäevale, mida korraldab Harjumaa Puuetega Inimeste Nõukoda. Viimastel aastatel on MTÜ Koostöökoda olnud koos Kehra Sotsiaalkeskusega suurima liikmeskonnaga ühing, kes võtab tervisepäevast osa. Sel korral läheb Anija vallast Keilasse samuti kokku üle 50 inimese.

Koostöökoda tegevus oli esialgu suunatud ainult  puuetega inimestele, projekti alustati 1998. aastal. Selle raames on korraldatud pidusid, spordi­üritusi ja muid ettevõtmisi.

Viimastel aastatel on tegevus puuetega inimestega jäänud enamjaolt Kehra Sotsiaalkeskuse korraldada. Koostöökoda tegutseb peamiselt kolmel suunal: Karjäärikohvik, Harju õppenõustamiskeskus ja vabahariduskool Koit.

Projektijuht Marge Aasalaid kinnitab, et vajadust projekti jätkamiseks on, ning selleks võiks luua uue ühingu: „Sotsiaalkeskus selle projektiga tegeleda ei saa, sest see on mõeldud invaühingutele. MTÜ Koostöökoda tegevussuund on palju muutunud. Teatud mõttes on see üleskutse, et mõni huviline võiks haarata ideest ja luua uus ühing.“

Eelmine artikkelLöödi meest
Järgmine artikkelArukülas uputab ka sel kevadel