Kehra Grossi kaupluse avamise vastu oli suur huvi

4822

„See on Kehra kohta suur sündmus,“ arvas üks kohalik inimene Grossi toidupoe avamise kohta.

ASi OG Elektra kauplus avati Kehra keskväljakul endise Ilo turu asukohas neljapäeva, 5. aprilli südapäeval. Järjekord hakkas uue poe ukse taha tekkima paar tundi enne avamist. Üks pensionäriproua kinnitas Sõnumitoojale, et tuli kohale juba kell kümme ning seisis esialgu sularahaautomaadi ootejärjekorras, kuna kolm päeva see ei töötanud.

Grossi poe sissepääsu juures oligi korraga kaks „saba“ – üks uude poodi, teine sularahaautomaadi juurde. Need, kes poejärjekorras seista ei mallanud, läksid vastas asuvasse Konsumi poodi. Kahe kaupluse vahelisel alal oli ka niisama uudistajaid, mõned neist tegid fotoaparaatide või mobiiltelefonidega uuest poest ja pikast järjekorrast pilti.

Kauplusesse soovijatest oli õues järjekord ka umbes kaks tundi pärast avamist, sularahaautomaadini veel mitu tundi hiljem.

„Tahtsin näha, mis seal poes siis on. Plaanisin osta odavat liha, aga see oli liiga kondine, võtsin ikka kallimat. Muidu oli nagu pood ikka – suurt hinnavahet teistega pole, kuigi avamise puhul oli osa kaupa soodushinnaga. Viieeurose ostu korral lubati küll tasuta tualettpaberit, kuid mina seda ei saanud,“ rääkis poest punase õhupalliga väljunud pensionär.

„Hoone on ilus, pole päris selline plekkkarp nagu mujal uued kauplused, puit annab palju juurde,“ lausus üks Kehra elanik.

„Hea, et nüüd on suurem konkurents, meil on valikut. Juba on märgata positiivseid tulemusi – Konsum on hindu alla lasknud,“ rõõmustas teine.

Ta oletas, et kliente jätkub ka väiksematele kohalikele poodidele: „Kui tahan ainult leiba-saia, lähen Perepoodi, sealt saan kiiremini. Ja noored, kes veedavad palju aega staadionil või selle lähistel, ei viitsi kindlasti keskväljakule tulla, vaid lähevad Laimikusse.“

Üle 20 töötaja
OG Elektra juhatuse liige Ülle Gross rääkis Sõnumitoojale, et Kehras avatud kauplus on ettevõttel üks suuremaid, sama suured poed on veel Lasnamäel asuvad Kotka ja Paasiku ning Paide ja Ahtme kauplused. Kehras on kogupinda 1230 ruutmeetrit, sellest Grossi poe kasutuses on 850-900 ruutmeetrit, ülejäänud on rendipinnad.

Ruume rendivad hoones postkontor ja üks Hiina rõivaid-jalanõusid müüv ettevõte, peagi avatakse ka Euroapteegi ketti kuuluv apteek, müügipind on planeeritud veel lilleärile.

Kehra Grossi poes on kokku üle 20 töötaja, korraga 11-12 inimest. Ülle Grossi sõnul on nende seas nii kohalikke kui kaugemate piirkondade inimesi, kõik töötajad koolitati välja oma Paasiku kaupluses.

„Osa töötajaid tuli ka konkureerivatest kauplustest,“ sõnas ta.

Vastuseks Kehras liikuvatele juttudele, et mitu teiste poodide müüjat loobusid Grossi kauplusesse tööle minemast väga madalate palkade tõttu, ütles Ülle Gross: „Palgad on meie poodides piirkonniti erinevad. Kaadri saime kokku ja täna Kehra pood töötab.“

Avamispäeval oli kauplus rahvast täis, tööl oli juhatuse liikme sõnul kogu kollektiiv ning ka tugigrupp, peale selle veel tootetutvustajad, kes pakkusid maitsta erinevate ettevõtete toodangut.

„Loodame, et kaupa jätkub, kuigi õhtune tipptund on veel ees ning linnas tööl käivad inimesed alles tulevad. Igal pool läheb uus pood käima erinevalt.
Arvestame kaubakogused küll varuga, kuid kunagi ei või sada protsenti kindel olla, et mõni asi ei saa otsa. Aga enda tootmisest Virumaalt tuleb kaup iga päev. Meil on oma seakasvatus, tapamaja, kondiitritsehh ja vorstitööstus,“ jutustas Ülle Gross.

Ta kinnitas, et Kehra poe avamist ei planeeritud küll spetsiaalselt pühade-eelsele ajale, kuid tavaliselt on avamised ikka kuu alguses, kui on palgapäevad, ning enamasti avatakse uusi poode just neljapäeviti: „Siis tuleb nädalalõpp peale ja on rohkem liikumist.“

Eelmine artikkelKorstnas põles tahm
Järgmine artikkelAruküla külje alla tahetakse teha metsloomade haigla