Kass Arturi rändkinol plaanis teha autokino

1933

Rändkinol on oma raadiosagedus, teinekord kuulatakse heli mobiiliga.

Kass Arturi Külakino Rändkino hakkas tegutsema eelmise aasta sügisel, esmakordselt presenteeriti seda 29. augustil muinastulede ööl. Praegu käivad kinoga väljas Olavi Sööt ja Gertrud Talvik, varem ka Artur Talvik juunior, kes on nüüd mereväes.

Olavi Sööt jutustas Kass Arturi kino tegemistest ja plaanidest: „Kevadel oli meil koostöös RMKga matkakino. Käisime Kuusalu valla kaunites kohtades. Alguses inimesed matkasid, pärast seda sai metsas filmi vaadata.“

Ta rääkis, et suurt sissetulekut kinoga väljaskäimine ei too, pigem tehakse seda hobi korras.

Süsta drive-in kino
Juuli alguses käis rändkino Pedassaarel.

„Meil oli maailma esimene süsta drive-in kino. Valklast tuldi süstadega, sõideti ümber saare. Pärast randumist näitasime neile metsas kino,“ jutustas Olavi Sööt.

Ta rääkis, et mõnikord ei pane nad heli jaoks kõlareid välja, vaid inimesed kasutavad oma mobiile või väikseid raadioid.

„Laseme heli raadiosaatjatega välja. Meil on oma raadiosagedus, millele inimesed end lülitada saavad. Igal pool ei tohi pärast kella 23 enam lärmi teha. Siis ongi mobiilide ja kõrvaklappide kasutamine hea lahendus. Kasutasime seda nii jalgratta- kui süstakino puhul,“ selgitas Olavi Sööt.

Ta rõhutas, et nende eesmärk on pakkuda elamust: „Tahame, et see poleks lihtsalt kino, vaid elamus, alati mingi matka või üritusega seotud. Teemegi elamuskino.“

Kass Arturi kino tahab peagi Kuusalu valda ka autokino luua.

„Seal tuleks heli autoraadiost,“ sõnas Olavi Sööt.

Õuduste öö
Anija mõisas

20. juunil tegi Kass Arturi rändkino Anija mõisas õuduste öö.

„Mitmed külastajad nimetasid seda oma elu suurimaks kinoelamuseks,“ sõnas Artur Talvik.

Õuduste ööd tahavad nad ka edaspidi teha.

Gertrud Talvik jutustas: „Meil oli juba ammu mõte olnud lisada filmile efekte juurde. Ühel hetkel rääkisime Anija mõisaga, saime perfektse koha, perfektse filmi ja kõik loksus paika. Kasutasime erivalgusi ja lisaefekte. Iseendale oli ka üllatus, et see nii hästi välja kukkus. Nüüd mõtleme juba uue koha ja uue filmi peale.“

Artur Talviku pere loodud MTÜ Külakino sai möödunud aastal PRIAle esitatud projektile 469 402 krooni, koos omaosalusega oli projekti kogumaksumus 521 558 krooni. Sellega osteti rändkino jaoks vajalik tehnika.

Eelmine artikkelKaerahelvestest
Järgmine artikkelKolgakülas oli küladevaheline võrkpallivõistlus