Laupäeval, 24. juulil peeti Kolga karapit, õhtu lõpetas Kass Arturi Vabaõhukino.
Kolga noortetoa liikmed tegid väikestele külastajatele kipsmaske.
Kolga karapi traditsioon on juba vana, karapeid on peetud mitmeid. Esimene karap oli 1989. aastal.
Sellel aastal korraldasid karapi Veljo Tormise Kultuuriselts ja MTÜ Õnne Maja. Veljo Tormise Kultuuriselts sai Kuusalu vallalt 17 000 krooni ning kultuurkapitali erinevatest fondidest 10 000 krooni. MTÜ Õnne Maja sai karapi jaoks PRIA-lt 49 770 krooni.
Karap algas Kolga-Kuusalu kammerkoori kontserdiga. Õues olid erinevad meisterdamistoad ja müügiletid. Sel korral keskendus karap näitemängule. Sai näha Vihasoo näiteringi etendust „Meri mehi ei peta“, Kuusalu näiteringi Latern etendust „Kadunud muinasjutt“, Leesi näitering mängis tükki „Meri mu koduks“.
„Kohalikel näiteringidel on oma niiöelda fännklubi, kes neid vaatamas käib. Korraldajate soov oli näidata näiteringide tegevust ka teistele. Nemad on samuti olulised taidlejad-isetegijad. Kutsusime karapile ka naabervaldade näiteringe, nii Läsna, Võhma kui Jõelähtme näitetruppe, aga osad näitlejad olid ära ja nad ei saanud sel korral osaleda. Ka Vihasoo näiteringis oli neli inimest puudu, teksti tuli kärpida, osad näitlejad tegid mitut rolli,“ jutustas Veljo Tormise Kultuuriseltsi tegevjuht Maarika Rohi.
Ta lisas: „Tagasiside vaatajatelt oli positiivne, paljudele meeldisid näitetükid. Ütlesid, et nad polegi näinud, kes ja mida teinud on.“
Keraamikanäitus valitsejamajas
Karapi külastajatele tehti ringkäike muuseumis ja ekskursioone mõisa peahoones, seda Ulvi Meieri eestvedamisel. Huvilisi oli palju olnud.
Valitsejamajas sai näha Kolga keraamikaklubi väljapanekut tehtud töödest.
„Lasin kõigil ise valida, mida välja panna tahavad,“ rääkis keraamikaklubi juhendaja Virve Kerm.
Kolga Noortetoa näitus
Kolga Noortetuba oli üles pannud näituse „Rännak meie tegemistesse“. Soovijatele tegid noored kipsmaske ning kipspalle.
„Noortekeskus on tegutsenud üle viie aasta, kuid sellise näituse tegemine on meil esmakordne,“ ütles noortetoa juht Marju Jaanimäe.
Näitusel jooksis noortekeskuse esimene film aastast 2006, pildid korraldatud üritustest, väljas olid erinevad tööd ja meisterdused.
„Suvel noortekeskus ei tööta, tulime karapi pärast välja. Kui ilus ilm, siis noor peabki õues olema, mitte keldris,“ rääkis Marju Jaanimäe.
Artur Talviku rändkino
Hilisõhtul esines karapist osavõtjatele kohalike meeste bänd Uuri4ever, kellele rahvas kaasa laulis ja tantsis. Pärast nõutud lisalugu hakati aga lavale ekraani seadma. Tugeva tuule ja vihmase ilma tõttu võttis ekraani ülespanek veidi aega.
„Kohe, kui on tugevam tuul, tuleb ekraan mitmete rihmadega kinnitada,“ ütles Olavi Sööt, kes Kass Arturi rändkinoga väljas käib.
Natuke pärast südaööd saigi näha filmi „Punane elavhõbe“.