Kas on tõsi, et Anija vallavalitsus on teinud volikogule ettepaneku hakata pidama läbirääkimisi ühinemiseks Aegviidu vallaga?

677

tiit
Vastab Anija vallavanem TIIT TAMMARU:

„Jah, tahame tõesti püstida selle küsimuse volikogus ning soovime, et Aegviidu vallale ühinemisettepaneku tegemist hakataks arutama volikogu komisjonides. Kindlasti peab sellesse kaasama ka elanikkonda, on väga oluline, mida arvavad ühinemisest meie inimesed.

Kuigi ametlikke läbirääkimisi Aegviidu valla esindajatega olnud ei ole, on kohtumistel ja jutuajamistes selgunud, et meil on mitmeid ühiseid huvisid ja eesmärke. Üks hea näide on Kõrvemaa suusa- ja matkarada. Aegviidu vald on olnud tugev ja tubli eestvedaja, oleme püüdnud omalt poolt aidata selle arendamisele kaasa, see on meie ühine huvi.

Soov on teha veel tihedamat koostööd, leida lahendusi kuulsa ja legendaarse Aegviidu piirkonna tõsisemaks arendamiseks. Kui väikesel Aegviidu vallal ei pruugi olla selleks piisavalt ressursse, alati ei õnnestu vajalikul määral toetust saada ka fondidesse-programmidesse projekte kirjutades, on mõistlik investeerida ühiselt.

Ma ei taha sellega öelda, et Aegviidu vald poleks omaette jätkates jätkusuutlik, kuid näeksime siiski hea meelega, et Aegviidu oleks üks meie valla keskustest. Siis oleks vallas tugev kolmnurk – Kehra, Alavere, Aegviidu – mille najal kogu piirkonda arendada. Ühiselt suudaksime paremini täita need eesmärgid, mis oleme kunagi püstitanud, et saaksime Tallinnale tugevaks puhke- ja rekreatsioonikeskuseks. Sest praeguste küsitluste järgi tarbivad meie piirkonna suusa- ja rattamõnusid 90 protsendi ulatuses Tallinna inimesed, kohalikku rahvast käib nendel radadel ikka suhteliselt vähe.

Usun, et ühinemises on veel palju väärtusi. Anija ja Aegviidu valla ühinemine oleks hea eeskuju ka teistele omavalitsustele Eestis.“

Eelmine artikkelKorteris toimus vargus
Järgmine artikkelLoksa päästekomando sai 20aastaseks