Karskusliidu projekt jõuab Anija valla koolidesse

585

Anija valla noorsootöötajate ümarlauas tutvustati karskusliidu projekti „Alkohol ja kogukond“.

Teisipäeval, 11. septembril oli Anija valla laste- ja noorsootöötajate ümarlaud, kus tutvuti ka Karskusliidu projektiga „Alkohol ja kogukond“.

„Meie ideed võeti väga hästi vastu. Soovime kaasata piirkonna koolid ja andsime edasi meie ettepanekud, mille hulgast nad saaksid valida sobivad ja oma koolides läbi viia,“ jutustas Eesti Karskusliidu juht Lauri Beekmann. 

Järgmisel nädalal tulevad Kehra gümnaasiumis alkoholivastase projekti üritused. Külla tuleb Kaspar Mägi – noormees, kes jäi pärast alkoholijoobest tingitud autoavariid ratastooli. Kool soovis ka õpilastele loengut kriminoloog Uno Traadilt, et tutvustada alkoholi ja kuritegevuse seoseid.

Alavere koolis on teemanädal plaanis oktoobri alguses. Põhikool on huvitatud ka tubakateemalisest ettekandest lapsevanematele, mille teeb doktor Andres Lipand. Räägitakse ka vesipiibust ja selle mõjust tervisele. 

Kaasatud on veel Kehra noortekeskus, kus näidatakse alkoholiteemalisi filme.

Kehra gümnaasiumi nooremates klassides on kavas joonistusvõistlus alkoholi kahjulikkusest. Piltidest tehakse näitus Anija valla spordikeskuses.

Järgmine ümarlaud on Lauri Beekmanni sõnul plaanis pärast seda, kui koolidele suunatud projekti­osa saab läbi. Edaspidi soovitakse teha üritusi ka linnarahvale.

Eelmine artikkelTapurla külas põles puu
Järgmine artikkelKehra Kodu avati soolaleivapeoga