Käli ridamajade elanikud avasid pühapäevaks kaubatänava

4037
Käli tänava aktiivsed naised lastega: AIVI VIJA, HELENA AUG, KAIDI ja MERIBEL ALMET, TIINA MALM ning KRISTI RUSE koos väikese ROBERTAGA.

HELENA AUG ja KRISTI RUSE tegid koos naabritega oma kodumajade juurde Kuusalu külas ühepäevase kirbuka.

ÜLLE TAMM

Kuusalu külas Käli tänaval oli kolme neljakorterilise ridamaja ees möödunud pühapäeval väga rahvarohke – käidi uudistamas ja ostmas sealsete elanike ühiselt üheks päevaks avatud kirbuturult.
Jalgtee ääres seisvate garaažide katusealused olid muudetud müügikohtadeks. Elevust tekitas ka majades elavate laste kohvik, kus kaubatänava ostjate vahel korraldati õnneloos, piisas vaid oma nime ja telefoninumbri kirjapanemisest. Auhindu oli nii lastele, naistele kui ka meestele alates Käli perenaiste valmistatud hoidistest šampuseni. Majade kõrval rohuplats oli tehtud parklaks.
Peakorraldaja Helena Aug: „Idee teha kaubatänav kujunes meie Käli tänava elanike seas. Enne kooliminekut tuli teha elamises ja laste koolivarustuses inventuur ning tekkis mõte leida väikeseks ja seisma jäänud korralikele esemetele uued omanikud. Kuna olen viis aastat korraldanud Kuusalus kirbuturge, tegimegi nüüd hoopis oma kodutänava kirbuka.“
Et pakkuda lisaks müümisele ka midagi põnevat, kaasati kohviku tegemisse lapsed. Kuna pühapäev oli vanavanemate päev, reklaamiti kohvikut välja selle päevaga seoses. Kohvikus sai kookidele ise panna anonüümse hinna ehk otsustada, kui palju annetuskasti raha jätta.
Helena Aug tõdes, et kahjuks ei saanud kõik Käli kandi elanikud müüjatena osaleda, ent need, kes kaasa tegid, jäid rahule: „Tahtsime oma elu huvitavamaks teha ja saime palju melu ilusasse sügispühapäeva. Müüjaid oli meie tänavalt 9, kuigi oli palju neid, kes soovisid mujalt müüma tulla, jäime siiski ideetasandil oma tänava rahvaga toimetama.“
Osalejad kiitsid, et ühine kirbukas ja lastekohvik panid majade elanikke omavahel rohkem suhtlema ning tegid tuttavamaks. Käli ridamajades elavad noored lastega pered.
Käli tänava kaubatänavale tehti Facebooki lehel Kuusalu Kuulutaja kahe ja poole nädala jooksul ohtralt reklaami ning Käli kirbuka lehel hakati asju juba eelnevalt reklaamima ja broneerima.
Teine peakorraldaja Kristi Ruse rääkis, et loteriil osalenuid oli 45, aga rahvast käis läbi palju rohkem: „Tagasiside oli positiivne, kiideti head reklaami ja seda, et oli hästi läbi mõeldud. Paljud asjad osteti juba ette ära, saime kodudesse ruumi juurde. Mõte on, et kevadel proovime uuesti, sest asju järjest lisandub, ning ikka samas võtmes, et müüvad ainult Käli tänava majade elanikud.“
Ta lisas, et kindlasti jätkatakse siis ka lastekohvikuga, sest nende majade lapsed on väga hakkajad ja tublid: „Lapsed vastutasid kohviku eest ise, meie panustasime toiduainete ostmisse ja aitasime küpsetamisel.“

Eelmine artikkelIsa pahandab: Loksal müüdud aegunud lastetoit tegi beebi haigeks
Järgmine artikkelAnija ja Raasiku valda pannakse kiiret internetiühendust võimaldavad valguskaablid