Isa pahandab: Loksal müüdud aegunud lastetoit tegi beebi haigeks

1652

KALEV SOOSAAR väidab, et sai Loksa Grossi toidupoest kasutamiskõlbmatut beebitoitu, OG Elektra ASihinnangul jäi juhtum faktiliselt tõendamata.

Sõnumitooja toimetusega võttis ühendust Loksal tegutseva õmblusettevõtte Ahel-LJ OÜ juhatuse liige Kalev Soosaar Kolgakülast. Ta teatas, et ostis möödunud nädala alguses Loksalt Grossi toidupoest vastsündinute piimaasendajat Hipp, kuid ei märganud ega osanud oodata, et see oli aegunud – realiseerimise aeg oli 2. veebruar 2015.
Muud toitu ühe kuu vanusele beebile isa kinnitusel ei antud, laps nuttis valudes mitu tundi, kõht paisus suureks nagu pall ja läks kivikõvaks. Tapa kiirabi viis lapse Tallinna lastehaiglasse ning nüüd on ta tervis korras.
Isa soovis lehe kaudu teavitada inimesi, et oldaks Grossi toidupoest ostmisel ettevaatlikud. Ta märkis, et poes taheti toodet ära võtta, aga ta ei andnud. Toodet näitas ta kahele müüjale ja kassapidajale ning ka kaupluse külastajatele.
Toimetus saatis isa kirjeldatud juhtumist ülevaate OG Elektra ASi kontorisse, kust teatati, et ei saa seda kommenteerida, sest faktid puuduvad. Loksa Grossi Toidukaubad kaupluse töötajate kinnitusel ei näidanud isa ostutšekki ega ka toodet ning jäi tõendamata, kas piimaasendaja osteti just sealt kauplusest ja kas tegu oli aegunud kaubaga, lapse tervisehäire võis olla põhjustatud näiteks valesti säilitatud piimaasendajast.
Küsimuse peale, kuidas toiduainetega kauplemisel kontrollitakse kaupade säilivustähtaegu, vastas OG Elektra ASi esindaja, et juhtum on kahetsusväärne, kui vastab tõele, et nende kaupluses oli müügil aegunud beebitoit, mis põhjustas tervisehäire. Kaupade realiseerimise aegu peab toidukaupade poodides kontrollima pidevalt ning erilise tähelepanu all on lastetoidud.