
Pühapäeval, 28. mail möödus 135 aastat endise riigivanema ja peaministri Kaarel Eenpalu sünnist. Sel puhul oli ennelõunal Metsakalmistul riigivanemate kenotaafi juures mälestustseremoonia, kus kõnelesid teiste seas riigikogu liige Urmas Kruuse, Inimõiguste Instituudi juhatuse esimees Vootele Hansen ning Kaarel Eenpalu lapselaps Anne Eenpalu. Raasiku valla poolt asetas pärja vallavanem Raul Siem.
Päeval meenutati endist riigivanemat Arukülas talle kuulunud Hellema talus. Endine riigisekretär Uno Veering märkis, Kaarel Eenpalu tegi palju, et viia inimesteni sinimustvalge lipu tähendust.
„Kodukaunistamise üritused ning Eesti lipu kui sümboli propageerimine viisid selleni, et juba esimesel iseseisvusperioodil sai see lipp meie rahvale omaseks,“ lausus Uno Veering ning kinkis riigikantselei poolt Hellema talule uue sinimustvalge majalipu.

Kaarel Eenpalu tegevusest Eesti esimesel iseseisvusperioodil kõneles Raasiku vallavanem Raul Siem. Ta märkis, et Kaarel Eenpalu näol on tegemist väga suure mehega ning Eestis on vähe omavalitsusi, kus on elanud nii teenekaid mehi. Koos endise vallavanema, Raasiku vallavolikogu liikme Andre Sepa ning endise ministri ja riigikogulase Trivimi Vellistega asetasid nad lilled ka Kaarel Eenpalu abikaasa Linda Eenpalu büsti juurde Hellema talu aias.
Hellema talu õuel esinesid meestelaulu ansambel Lüü-Türr ning Aruküla memmederühm, vaadata sai Kaarel Eenpalu elu ja tegevust tutvustavat riigiarhiivi näitust ning Aruküla põhikooli laste joonistuste näitust „Eesti piirivalve 100“.
Aruküla mõisas esinesid Aruküla kooli õpilased. Kaarel Eenpalust kõnelesid Eesti Vabadusvõitlejate Liidu juht Tiit Põder, ajaloolane Ivo Juurvee ning Trivimi Velliste.