JURI GRILL lubab juunist lõpetada judotreeningud

1449

MTÜ Loksa Rahvaspordiklubi ei ole vastu võtnud pakkumist kolida üle vene kooli ruumidesse.

Loksa linnavolikogu otsustas 10 poolt-, 1 vastu- ja 1 erapooletu häälega esitada keskkonnaametile taotluse muuta Mere tänav 4 ligi 7000ruutmeetrine kinnistu ehk tehase endise spordihoone maa siht­otstarve sotsiaalmaast ärimaaks. Põhjendus on, et maja on amortiseerunud ja vajab ulatuslikku remonti ning selle omandamine annaks ranna-ala tulevasele haldajale võimaluse arendada mere ääres äritegevust.

Spordihoones seni tegutsenud rahvaspordiklubil tuleb ruumid vabastada augusti alguseks.

Ainsana hääletas vastu Loksa Rahvaspordiklubi juhatuse esimees, volikogu liige Juri Grill. Ta rääkis, et ei ole nõustunud linnavalitsuse pakkumisega kolida klubi ümber tühjaksjäävasse vene koolimajja – septembrist 2010 lõpetatakse Loksa Vene gümnaasiumi tegevus, see liidetakse Loksa I keskkooliga ning moodustatava Loksa gümnaasiumi ruumid hakkavad olema praeguses eesti koolis.

Volikogu otsustas anda vene koolimaja tasuta sihtasutuse Loksa Sport käsutusse. Majast kavatsetakse esialgsete plaanide järgi teha vabaajakeskus koos majutusteenuste osutamisega.

MTÜga Loksa Rahvaspordiklubi on peetud kirjavahetust, pakutud vene kooli võimlat judotreeninguteks ning linnaeelarvest kommunaalkulude tasumist ja tasuta renti. Rahvaspordiklubi ei ole seni pakkumist vastu võtnud. Juri Grill ütles Sõnumitoojale, et ta kardab – kui linnal raha otsas, ei suudeta tühja hoonet kütta, seda hakatakse sulgema ning judokatel tuleb ka sealt välja kolida.

Ta lisas: „Üks Loksa linnavalitsuse töötaja ütles, et judoringi eest võib vabalt küsida tasu kuni 700 krooni trenni eest. Loodan, et ta leiab Loksal nii palju lapsi, kes on nõus sellise raha eest judoringis käima ning edukalt võistlustel esinema. ”

Juri Grill: „Rahvaspordi­klubi viidi kõigepealt Loksa Spordi alla. Tänavu jaanuarist olen sihtasutuse treeneri kohalt koondatud. Klubile on Loksa linna eelarvest lubatud sellel aastal 200 000 krooni, see on 100 000 krooni vähem kui Loksa Mere t 4 hoone pidamise kulud. Judotreeningutel käib 38 poissi. Lubatud rahast ei piisa võistlustel osalemiseks, väikebussi ülalpidamiseks, treeneri tasuks. Olen spordihoone juurde pannud juba kuulutuse, et müün väikebussi, tenniselaua ja kümneid paare vanu suuski.“

Mere t 4 spordihoone kõrval on 120×150 meetri suurune minijalgpalliväljak, sellele pandud kunstmuru kinkis Loksa linnale Eesti Jalgpalliliit. Kinnistul on ka kolm kurniväljakut, Juri Grilli hinnangul on need Eestis ainsad korras kurniväljakud. Kurnimängijatele pakutakse võimalust kasutada uute väljakutena vene kooli juures asuvaid asfaltplatse.

Juri Grill on töötanud Loksal judotreenerina 1978. aastast. Viimasel ajal on klubi judokad toonud maailma ja Euroopa meistrivõistlustelt kuni paarkümmend medalit.

Mere t 4 spordihoone oli 20. sajandi alguses Loksa tellisetehase hobusetall. 1958. aastal remonditi see ümber spordisaaliks, 1964. aastal laiendas seda Loksa laevatehas. 1993. aastal laevatehas erastati, spordisaal anti üle omavalitsusele.

Eelmine artikkelLoksal auto põleng
Järgmine artikkelKolgas on 25 vabatahtlikku päästjat, Raasikul 4