
Raasiku valla viimase viie aasta elust inspireeritud lavastus esietendus laupäeval, 11. märtsil Aruküla teatripäeval.
Laupäeval, 11. märtsil oli Aruküla rahvamajas teatripäev, kus lavalaudadel olid vaid kohalikud harrastusnäitlejad. Teist korda jõudis publiku ette Raasiku Lustiringi komöödia „Hüpe abiellu”, pärast seda oli muusikaõpetaja ja laululooja, Raasiku valla tänavuse aukodaniku Juhan Trumpi kirjutatud „Metsloomade haigla” esietendus.
Etendused tõid saali publikut täis, kiidusõnu jätkus mõlemale lavastusele. Raasiku valla viimase viie aasta elu humoorikas võtmes kujutanud „Metsloomade haigla” on järg näidendiseriaalist „Raasiku valla pehmed ja karvased”, mille varasemad osad on ilmunud samuti Raasiku valla sünnipäevadeks.
„Metsloomade haiglas” mängisid Raasiku valla näitlemishuvilised, kes vähem või rohkem lavalaudadel käinud. Näitemängu tegemisele lükkas hoo sisse Aruküla kultuurijuht Garina Toomingas, lavastas Merike Kahu Jõelähtme vallast, helilised üleminekud tegi Andres Maasikamäe. Osatäitjad olid Rain Lassi, Avo Möls, Marianne Loik, Ülle Kalda, Kairi Kadastik, Maarja-Ly Teino.
Kuidas lavastus välja kukub, pidi olema autorile Juhan Trumpile üllatus. Trupp teda mitme kuu jooksul toimunud proovidesse ei kutsunud. Juhan Trump kinnitas, et ei teadnud lavastuse kulgemisest midagi ning ootas huviga esietendust.
Pärast etendust ütles ta, et jäi tulemusega rahule: „Ka publikuga jäin väga rahule. Laval toimuvat oskasin mõnevõrra ette aimata, sest ma ise olin selle teksti kirjutanud, kuid saalis toimuvat – nii rohkearvulist publikut ja sooja vastuvõttu – ei osanud ma ette aimata.”
Ta lisas, et näidendiseriaali „Raasiku valla pehmed ja karvased” võiks ta jätkata ka edaspidi: „Lugesin hiljuti valla eelmise juubeli lehte ja seal ma lubasin vastupidist, aga siis pidin olude sunnil ise ka lavastama ja see võttis tuju ära. Viis aastat tagasi mõistsin, et ma ei oska hästi lavastada. Seekord oli aga hea lavastaja ja seetõttu olen ka ise praegu optimistlikum.”
Lavastaja Merike Kahu kiitis, et lavastamise juures on kõige põnevam just loomisprotsess: „Proovide käigus tekivad mõtted nii näitlejatel kui lavastajal, mida siis üheskoos proovime lavale sättida.”
Ta sõnas, et ettepaneku hakata Arukülas lavastama võttis vastu, kuna see tundus talle põnev projekt: „Ju ma olen siis selline inimene, kellele väljakutsed meeldivad.”
Publik ütles näidendi kohta, et see on oma valla andekate inimeste kingitus vallarahvale sünnipäevaks – näidend, mis on kõige humoorikam ja mõistetavam inimesele, kes Raasiku valda hoiab ja sellest hoolib.
Lavastust vaatama tulnud Irina Kadak Arukülast ütles, et on üllatunud, kui kaasahaaravalt suudavad harrastusnäitlejad mängida: „Süžee meenutas mulle veidi Orwelli teost „Loomade farm”. Loomad tegelaskujudena oli väga hea lähenemisnurk.”