Jõululaadad olid menukad

1226

Kuusalu jõululaadal käis 800 inimest, Raudojal 500, Kehras samuti sadu.

Pühapäeval, 9. detsembril oli Kuusalu rahvamajas 8. korda jõululaat, mille korraldas MTÜ Kuusalu Valla Külade Ühing. Taas paluti laadakülastajatel panna korjanduskarpi loenduse jaoks münt. Üks peakorraldajaid, Tiiu Lepnurm Tsitrest ütles, et selle järgi oli laadal ostjaid-uudistajaid umbes 800. Müüjaid oli 63 ja see on tema sõnul maksimum, rohkem rahvamajja ära ei mahuta ning osadele tuli ka ära öelda.

Pühapäeval toimus teist korda jõululaat Raudoja kõrtsis. Peakorraldaja oli Siiri Heinmaa Jõelähtmelt. Müüjaid oli majas sees 27, õues mõned kalamüüjad.

Laupäeval oli teistkordne jõululaat ka Kehra rahvamajas. Müüjaid oli 32. Ostjate arv jäi rahvamaja juhataja Ruth Lille sõnul sadadesse. Igal pooltunnil esinesid isetegevuskollektiivid. Rahvatantsijate rühm Kadrel tegi kohviku, tulu läheb rahvariiete ostmiseks.

Raasiku jõululaadal oli kümmekond käsitööga kauplejat. Seekord oli laadal ka juuksur, kes lõikas igal soovijal 10 minuti jooksul tasuta juukseid ning iga soovija sai ühe tasuta küünemaalingu.

Eelmine artikkelKaberla külas rünnati meest
Järgmine artikkelPiduroad Kolga-Aabla koduse tippkoka MERRIT KIHO moodi