VEERSALUD avasid Kuusalus käsitööpoe Vahva Nurgake

4997
Uuri külas asuva Iisaka talu perenaine MARE VEERSALU: „Olen ühendanud töö ja hobi, käsitöö tegemine on mul geenides.“

Iisaka lambakasvatus- ja käsitöötalu perenaine MARE VEERSALU on esimese paari kuu läbimüügiga rahul.

Kuusalu Konsumi sissekäigu lähedal, klaasidega eraldatud nurgas hakkas septembri keskel tööle Iisaka lambakasvatus- ja käsitöötalu kingituste- ning käsitöökauplus Vahva Nurgake. Müüakse enda tehtud käsitöö­esemeid ja ka teiste meistrite kaupa.

Perenaine Mare Veersalu räägib, et käis tühjalt seisnud poenurka vaatamas juba kaks aastat tagasi, aga teoks sai kauplus nüüd, kui tütred Ulla Moks ja Liis Veersalu said minna appi, kuna nende lapsed on beebieast välja kasvanud.

„See on kogu pere ettevõtmine, aitavad ka mu abikaasa Väino, poeg Priidu, tema elukaaslane Kädi Kröönkvist ning väimehed Andrus Moks ja Marko Kosemets. Paikne müügikoht annab kindlustunde. Enamasti oleme vaipu, kindaid-sokke, lambanahku ja muid endatehtud asju müünud laatadel. Käiakse ka meil kodus ostmas, aga omaette pood on kõige parem. Täitsa vahvalt on läinud, oleme omadega plussis,“ sõnab ta ja märgib, et poepidamisega on tegeletud ka varem, aastaid tagasi oli perel suviti Kolga mõisas väike käsitöökamber.

Mare Veersalu kinnitab, et rangelt peetakse kinni põhimõttest – kõik kaup olgu otse tootjalt ning eestimaine: „Siis oskame ostjatele selgitada, kuidas hooldada, kelle käest saab juurde tellida. Oluline on ka kindel kvaliteet. Kaup on naturaalne või tehtud taaskasutusena. Müügil on puutööd, huvitavaid salle ja kotte ning palju muud.“

Vahva Nurgake reklaamib end Facebookis, sisse on seatud kinkekaardid ning kaupa on võimalik pakkida käsitsi valmistatud kinkekottidesse-karpidesse. Riiulid on puidust, kujundus on looduslikest materjalidest.

„Kogu meie suguvõsa on iidamast-aadamast seotud käsitööga, vanavanavanaisa oli Rootsist tulnud kunstkangur. Minu ema Erna Kask tegeleb Tallinnas käsitööga rahvaülikooli juures, meie poes on müügil tema tikitud esemeid. Müüme oma pere kolme põlvkonna toodangut, neljas põlvkond juba õpib, proovitakse nõelviltimist.“

Kogu detsembrikuu on Veersalude pere traditsiooniliselt müümas ka Ülemiste keskuse ees jõulumajakeses.

Eelmine artikkelKaberla külas rünnati meest
Järgmine artikkelPiduroad Kolga-Aabla koduse tippkoka MERRIT KIHO moodi