JANE MÄTTIK, VÄINO VEERSALU, HELJU VESKARU ja KALMER MÄRTSON kandideerivad aasta põllumeheks

1147

Kuni 20. oktoobrini saab rahvas anda Maalehe veebiküljel internetis hääle oma lemmikpõllumehele.

Maaleht avalikustas aasta põllumehe kandidaadid, üldvõitja ja rahva põllumees selguvad 22. oktoobril „Aasta põllumehe“ konverentsil.

Kõigist kandidaatidest on Maaleht eelnevalt avaldanud tutvustavad lood. Kokku on kandidaate tänavu 18, neist rekordarv ehk 4 Ida-Harjust: üks Anija ja kolm Kuusalu vallast.

Anija vallast on kandidaadiks esitatud Jane Mättik – lihaveiseid kasvatava Kuusiku talu perenaine Rookülast. „Veisekasvataja Jane Mättik: Noortel tasub maal elada“ lugu ilmus mais.

Kuusalu vallast on kandidaadiks seatud Iisaka lambakasvatus- ja käsitöötalu peremees Väino Veersalu Uuri külast. Temast räägiti septembris avaldatud loos „Väino Veersalu lambad hooldavad Lahemaad“.

Teine kandidaat Kuusalu vallast on OÜ Suurekivi juht Helju Veskaru. Temast oli juunikuus lugu „Helju Veskaru ehitas unikaalse robotlauda“. Helju Veskaru oli esitatud aasta põllumehe kandidaadiks ka 2011. aastal, siis valiti ta rahva lemmikuks.

Kuusalu vallas tegutsevat kolmandat kandidaati, Allika külas asuva OÜ Hinnu Seafarm juhatajat Kalmer Märtsonit tutvustav lugu „Hinnu Seafarm otsib uusi võimalusi“ ilmus Maalehes eelmisel nädalal.

Aasta põllumehe tiitlit annavad Maaleht ning Eesti Põllumajandus- ja Kaubanduskoda.

Eelmine artikkelAlgab noorte registreerimine ettevõtlikkusideede arenguprogrammi ja konkursile ENTRUM
Järgmine artikkelValimistel edukamad URMAS KIRTSI, AARE ETS ja JÜRI LILLSOO