Jalgpalliklubi kogus Raasiku veetorni korrastamiseks 243 eurot

2065
Esmaspäeval, 28. juulil andis jalgpalliklubi esindaja JAAN JALAS Raasiku veetorni juures kodukandiseltsi esindajale ANTS KIVIMÄELE üle heategevusliku mänguga kogutud raha.

22. juulil toimunud heategevusliku jalgpallimängu ajal kogutud raha anti  esmaspäeval üle Raasiku Kodukandiseltsi juhatuse liikmele Ants Kivimäele.

Jalgpalliklubi FC Joker 1993 esindaja Jaan Jalase sõnul oli mõte korraldada üks heategevuslik mäng juba üsna kaua. Selleks oodati tugevat vastast, et mäng meelitaks Raasikule tavalisest rohkem publikut.

„Karikamängudes võib kokku sattuda kellega iganes ning meie saime seekord vastaseks Eestis praegu tugevuselt neljanda klubi,“ ütles ta.

Kui loosiga selgus, et Tallinna FC Infonet tuleb mängima Raasikule, otsustas kohalik klubi – sellest saabki kavandatud heategevusmäng. Idee koguda raha just Raasiku veetorni remondifondi, andis vallavolikogu esimees, Raasiku Kodukandiseltsi juhatuse liige Ants Kivimäe.

Jalgpallimängu pealtvaatajad, suuresti Jokeri fännid, said 1870. aastal rajatud veetorni korrastamist toetada sellega, et ostsid enne mängu või selle esimesel poolajal 2euroseid õnneloosi pileteid. Loosiga võis võita Floras mängiva Jokeri kasvandiku Herol Riibergi võistlussärgi Flora mängijate autogrammidega, EM 2016 kodumängude piletipaketi, deltaplaaniga lendamise koos Ants Kivimäega. Staadionil oli 202 pealtvaatajat, neist 108 ostis õnneloosi pileteid. Rahvast oli ka  Arukülast,  Keh­rast, Kostiverest, Tallinnast ja mujalt. Mõned inimesed annetasid rohkem kui 2 eurot, kokku saadi 243 eurot.

„Kuna uuenenud staadioni avamängus oli publikurekordiks 350 inimest, valmistasime 300 õnneloosi. Kogutud summaga oleme rahul. Seda ei ole küll väga palju, kuid kes senti ei korja, see eurot ei saa. Kui edaspidi laekub veetorni remondifondi veel raha, võib kokku saada juba arvestatava summa,“ rääkis Jaan Jalas.

Ta lisas – kui on veel inimesi või ettevõtteid, kes soovivad anda oma rahalist või muud panust Raasiku veetorni säilimisse, võiksid ühendust võtta jalgpalliklubiga.

Jalgpalliklubi esindaja kinnitas, et inimestelt on saadud heategevusliku ettevõtmise kohta palju positiivset tagasisidet: „Oli neid, kes tulid mängu vaatama tugeva vastase pärast, keda Raasikul väga sageli ei näe, oli ka neid, kes tulid auhindade pärast ning muidugi oli palju neid, kes tulid ja tahtsid toetada meie veetorni.“

Mängu vaheajal esines Eesti üks parimaid trikimeistreid palliga Henri Liiver ning pärast kohtumise lõppu tehti Raasiku meeskonna ja fännide ühispilt, millel on kokku üle 100 inimese. Sellest on klubil kavas lasta teha postreid.

Jaan Jalas märkis, et heategevusliku mängu korraldas klubile esmakordselt ning kuna see õnnestus, on soov neid teha veel: „Raasikul on suurepärane publik ning meie klubi eesmärk ei ole pakkuda neile üksnes jalgpallielamust, vaid teha kodumängudest nii fännide, toetajate kui kõigi teiste jaoks sündmus. Täname kõiki, kes tulid Jokerit ja Raasiku veetorni toetama ning ootame ettepanekuid-soovitusi, kelle või mille tarbeks võiksime edaspidi toetust koguda või pakkuda.“

Eelmine artikkelJalgpalliturniiri Sohvik Cup võitis FC Kehra
Järgmine artikkelSõnumitooja 30. juuli lehes