Anija, Raasiku ja Kuusalu valla tantsijad käisid Europeade´il

1574

23.-27.juulini Poolas Kielce linnas toimunud 51.Europeade´il osales ligi 600 Eesti rahvatantsija seas ka 29 Anija, 7 Kuusalu ja 4 Raasiku valla tantsijat-muusikut.

Europeade on iga-aastane rahvakunstifestival, kus saavad kokku Euroopa eri rahvaste tantsijad, lauljad ja pillimehed. Tänavusel Europeade´il käis Eestist 13 bussitäit ehk umbes 600 inimest. Anija vallast osalesid naisrühma Päikeseratas 10 ja segarahvatantsurühma 17 tantsijat ning 2 akordionisti. Raasiku valda esindasid 2 paari ehk 4 tantsijat Aruküla Lapulistest ning Kuusalu valda 7 tantsijat naisrühmast Viimikud.

„Avaõhtul esitasid Eesti naisrühmad, memmed ja lapsed üheskoos „Oikea ja vasempaa“, lõpetamisel segarühmad ja lasterühmad väga mitmekesise „Kaerajaani“,“ rääkis Anija valla naisrühma juhendaja ning segarühma tantsija Janne Kuuskla.

Koos said eri maade rahvakunstiharrastajad olla ka laupäevases rongkäigus ning õhtutel linna peaväljakul, Ryneki platsil. Peale selle oli igal bussitäiel kavas mitmeid tänavaesinemisi: „Kielce linnas on väga pikk jalakäijate tänav, mis oli festivali ajaks jaotatud esinemiskohtadeks. Meie valla rühmadel oli koos Käru Kärutajatega Raplamaalt kolm pooletunnist tänavakontserti. Esitasime põimiku pärimustantsudest. Vahva oli tantsida elava muusika saatel – naisrühma saatis akordionil Julia Kulberg, segarühma Ülo Hõrrak, Liivi Siil tegi juurde rütmi.“

Rahvapeo ajal jõudsid tantsijad veidi tutvuda kohaliku elu-oluga, Anija tantsijad käisid ka Krakovi lähedal soolakaevanduses.

„Kuigi tavaliselt sõidetakse sealt lihtsalt läbi, on Poola tegelikult väga huvitav maa. Festivali päevade jooksul sadas küll palju vihma, kuid meie esinemiste ajal õnneks mitte,“ ütles Janne Kuuskla.

Eelmine artikkelJalgpalliturniiri Sohvik Cup võitis FC Kehra
Järgmine artikkelSõnumitooja 30. juuli lehes