Anija Eide lähedale on tekkinud prügimägi

1250
Risuhunnik Piibe maantee ääres, eemal maantee ääres tervitab möödasõitjaid Anija Eit. Foto Tarmo Tiidemaa

Eelmisel nädalal postitas Kehras elanik sotsiaalmeediasse foto prügihunnikust, mis on maha pandud Piibe maantee kõrvale lennuraja äärde.

„Sõitsin eelmisel kolmapäeval mööda ja tegin pilti. Postitasin selle kohe Facebooki ja saatsin Anija valla keskkonnaspetsialistile,“ rääkis Kehras elav Tarmo Tiidemaa.
Lennuraja kõrvale oli maha pandud palju autorehve, suured prügikotid, katkist mööblit ja muud: „Asi on väga näotu. Kohe algab turismihooaeg, sealsamas lähedal on Anija Eit, kes valda tulijaid tervitab.“
Valla keskkonnaspetsialist Evelin Kolbak ütles, et käis kolmapäeval kohapeal vaatamas. Ta selgitas – kui prügi mahapanija tuvastatakse, algatatakse väärteomenetlus ja koristamise kohustus on rikkujal. Kui risustajat kindlaks teha ei õnnestu, on koristamiskohustus maaomanikul.
„Kui tegu on avaliku kohaga, on mõistlik prügi sealt kiiresti koristada ning rikkujalt on võimalik hiljem nõuda kulude hüvitamist,“ sõnas ta.
Kuna lennurada ei ole Anija, vaid Jõelähtme valla maal, saatis keskkonnaspetsialist Tarmo Tiidemaa tehtud foto edasi Jõelähtme vallavalitsusele.
„Väga hea, Jõelähtme vallas on see ääremaa, vaevalt ametnikud sinna sageli satuvad. Kuid nüüd on möödas mitmeid päevi, kuid see hunnik on seal ikka alles,“ märkis Tarmo Tiidemaa esmaspäeval.
Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja kinnitas ajalehele, et Piibe lennuvälja kinnistu on keskkonnaministeeriumi valduses ja seetõttu peaks sealse risuhunniku koristama maa-amet. Maa-ameti avalike suhete nõunik Agnes Jürgens vastas Sõnumitoojale, et ilmselt on tegu värskelt tekkinud prügihunnikuga ja maa-ametil selle kohta täpsem info puudub.
„Selgitame lähiajal välja, kas tegu on riigimaal asuva prügiga või mitte. Kui  see jääb riigimaale, siis korraldame koristamise,“ lubas ta ning lisas: „Kahju, et  ikka veel leidub inimesi, kes loodust reostavad ja kelle tagant tuleb teistel koristada.“

Eelmine artikkelSõnumitooja 6. aprilli lehes
Järgmine artikkelRaasiku valda haldusreformi komisjon