Raasiku vallas Susisool peetakse pulmi ja kokkutulekuid

3630

Susisoo puhkekompleks on Raasiku vallas Rätla küla lähistel tegutsenud kuus aastat.


Susisoo puhkekompleksi võib kerkida ka linnuvaatlustorn.

„Äripartnereid ei ole, see on täielikult minu enda ettevõte ning kõik on tehtud erakapitaliga, ma ei ole kelleltki raha taotlenud, ei tea, kas isegi oskaks,“ ütleb Susisoo pereettevõtte omanik, Lõuna-Eestist pärit Villem Kasak.

Ta on hariduselt elektrik, enne oma äri loomist läbis ettevõtluskoolituse. Kui aastate eest tulevasele kompleksile asukohta otsis, olid esmatingimused sobiv hinnaklass ning see, et ümbruskonnas ei asuks elumaju, et vali muusika võiks kedagi häirida. Seetõttu käis ta läbi päris paljud paigad. Kuni jäi pidama Raasiku valda, leidis sobiva maatüki Jõelähtme jõesängi lähedal. Kui ta seitse aastat tagasi krundi ostis, oli see peaaegu mets, täis puid, põõsaid ja umbrohtu.

Nüüd koosneb kompleks ühest suurest peomajast ja kolmest kämpingu-tüüpi majast. Maja ümber on terrass, kus saab tünnisaunas mõnuleda  nii suvel kui talvel. Majad ehitati krundile korraga, et oleks kohe kõik vajalik heaks peoks olemas. 

„Kui magada samas majas, kus on pidu, kas siis ikka saab end välja puhata?“ küsib Villem Kasak ja vastab ise: „Ega ikka saa küll.“ Seetõttu on aastaringseks kasutamiseks mõeldud kämpingud täiesti helikindlad. Iga kämping mahutab neli inimest.

Nimi Susisoo leiti pika mõttetöö tulemusel: „Kuna minu nimi on Villem, pakkusid mu lapsed sellele kohale nimeks Võsavillem. Mulle endale ei tundunud see õige. Rääkisin ühe vanema naisterahvaga, kes on siin elanud kogu elu. Ta teadis jutustada, et siin olevat kunagi jooksnud ringi väga palju hunte ja sealt saigi tuletatud Susisoo.  Mulle  tundus  see sobilikum.“ 

Reklaami ja puhkekoha külastatavuse pärast omanik ei muretse: „Koduleht on olemas, rohkem reklaami me ei tee. Loodame suust-suhu liikuva jutu peale, seni on see toiminud suurepäraselt.“

Suve jooksul on Susisool kolm-neli pulmapidu ja mitu firmaüritust, sünnipäevade pidamised on üsna tavalised.

„Eelmisel nädalal peeti siin pulmad, kus pruutpaari pulmaautoks oli suur rekka,“ ütleb Villem Kasak. Kõige erilisemana nimetab ta aga Ameerika autode fännide kokkutulekut, mil Susisoo peomaja esisel suurel põllul seisid reas kahesaja inimese suured USA päritolu autod, milles saab reisil olles elada.

Villem Kasaku unistustes pole Susisoo veel täielikult valmis. Tema soov on ehitada peomaja kõrvale 22meetrine linnuvaatlustorn: „Sealt oleks isegi Kehra näha, see on tegelikult täitsa lähedal.“

Torni otsa tuleks noorpaaridele mõeldud kõikide mugavustega sviit, see tähendab, et seal peaks olema ka elekter ja kanalisatsioon.
„Kuid see on veel kauge tulevik,“ märgib omanik.

Eelmine artikkelTaastuvenergia on kui pensionifond
Järgmine artikkelAnija mõisas enam karjääri- ja õppenõustamist ei pakuta