Raasiku volikogus kerkis vallavanema sõnakasutuse teema

1209

TIINA RÜHKA võttis istungil sõna ajendatuna Õhtulehe artiklist Raasiku vallavanema RAIVO UUKKIVI sõnakasutuse kohta Rae vallavolikogu istungil.

„Leidsin, et pean selle välja ütlema, mitte kuluaarides rääkima,” ütles volikoguliige Tiina Rühka teisipäeval, 10. novembril Raasiku vallavolikogu istungil oma sõnavõtus.
Õhtuleht avaldas 23. oktoobril artikli „Poliitkultuur Rae moodi: endine vallavanem sõimab inetult praegust”, kus autor kirjutab, et pealtnägijate kinnitusel olevat endine Rae vallavanem, praegune volikoguliige Raivo Uukkivi soovinud praegusele vallavanemale suguhaigusesse nakatumist. Juhtumist kirjutasid ka Delfi ning Virumaa Teataja.
Raasiku vallavolikogu liige Tiina Rühka rääkis, et toimunu tekitas miks-küsimuse: „Raasiku valla patrioodina tunnen end häirituna ja mul on piinlik. Usun, et samamoodi tundis keegi veel ning ka mõnel teisel volikoguliikmel tekkis küsimus, kas nii sobib.”
Ta lausus, et kogukonda on solvatud ja kahjustada saanud Raasiku valla maine: „Mainet on kahjustanud inimene, kelle oleme valinud, andnud talle vallavanema töö. Ei olnud meeldiv lugeda Õhtulehest, kuidas Rae endine vallavanem sõimas inetult praegust. Meie vallavanem rääkis midagi sellist, mida väärikas vallavanem endale lubada ei tohiks.”
Tiina Rühka märkis, et öelda ebatsensuurselt naabervallavanema kohta on vääritu: „Kas jälgime vaikides ega reageeri, nagu poleks midagi olnud, ja räägime vaid kohvitassi kõrval sosistades. Raasiku valla juhi käitumine oli kõike muud kui korrektne. Vallavanem peab teadma, et temalt oodatakse elementaarset viisakust, sõnakasutus ja käitumine peavad vastama positsioonile. Mainekahjustamist ei saa tuimalt pealt vaadata, peame reageerima, nagu mina ka praegu tegin.”
Vallavanem Raivo Uukkivi vastas sõnavõtule, et Õhtulehe artikkel oligi ebameeldiv ega sisaldanud tõtt: „Minu versioon istungil juhtunust on mu kodulehel avalikult kättesaadav ning selle võiks läbi lugeda. Sealt näeb, mida ütlesin Rae vallavanemale ning see polnud nii, nagu Õhtuleht kirjeldas. Veel vähem ütlesin seda, mis oli kirjas Virumaa Teatajas. Ajakirjandusse tuleb suhtuda küll respektitundega, kuid ei tasu uskuda kõike, mida seal kirjutatakse.”
Ta lisas, et ei rääkinud Rae vallavolikogus mitte kuidagi kui Raasiku vallavanem, vaid kui Rae vallavolikogu liige, kes on saanud üle 800 valija toetuse: „Kui lugeda mu kirjutist sisuliselt, siis Rae vallas on tegu väga tõsiste probleemidega, millele juhtisin tähelepanu.”
Vallavanem ütles, et kui tema tekst läbi lugeda, saab aru, et ei pea piinlikkust tundma: „Artikkel on kirjutatud volikoguliikme Tõnis Kõivu mäletamise järgi, nende sõnadega lugu ka algab. Ajakirjanik ei kontrollinud fakte, kuigi ütlesin talle, et mina pole kellelegi selliseid sõnu öelnud.”
Raivo Uukkivi lisas Sõnumitoojale, et Õhtulehe loos ei püütud tungida   tema   pöördumise   sisusse  ning  tõlgendati  ühe  blogija  kirjutist: „On väga liialdatud otsida naabervalla volikogus toimunust Raasiku valla maine rikkumist.”

Eelmine artikkelKAIE USTAV – Harju tervisetegija 2015 nominent
Järgmine artikkelTurvalisus – kellele ja kuidas?