Raasiku vallas võib tulla soodusega ja tasuta rongisõit

1289

Raasiku vallavanem RAIVO UUKKIVI tutvustas vallavolikogu istungil ideed hakata Saue valla eeskujul pakkuma vallasiseste peatuste vahel kodanikele tasuta sõitu ning pikematel lõikudel soodustust.

Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi selgitas, et volikogu istungil informatsioonide päevakorrapunktis pakutud sõidusoodustuse ideed tasuks arutada ja huvi korral kutsuda rääkima Elroni juhatuse esimees Andrus Ossip.
Vallavanem lausus, et idee sai alguse Saue vallast, kus alates 1. septembrist saavad vallakodanikud sõita 2. tsooni piires tasuta, tsoonidevahelisel sõidul vähendatakse piletite hindu.
Raivo Uukkivi märkis, et Andrus Ossip kutsuti mõtet tutvustama ka Raasiku vallavalitsusele. Raasiku valda jääb kolm rongipeatust – Kulli küla, Aruküla ja Raasiku alevik. Kulli peatus asub 2. ja 3. tsooni vahel ning sealt saab Tallinnasse või tagasi 2. tsooni hinnaga ehk täispileti eest tuleb välja käia 1,80 eurot. Raasiku ja Aruküla asuvad 3. tsoonis ning sealt Tallinna vahet sõites tuleb tasuda 2,20 eurot üksikpileti eest. Ühe tsooni piires sõites on hind 1,10 eurot.
Vallavanem selgitas, et Elroni info põhjal on kõige rohkem sõitjaid just 1. ja 3. tsooni vahel, neid üksik- ning sooduspileteid ostetakse kuus keskmiselt 12 000.
„Eelarve tegemisel on mõistlik  arutada , kas võtta eeskuju Saue valla ning Tallinna linna soodustustest, et meelitada kodanikke Raasiku valla elanikeks registreerima,” lausus vallavanem.
Ta tutvustas üldistatud arvutust – soodustuse pakkumine läheks vallale maksma 4000 eurot kuus ning arvestades, et maksumaksjalt laekub vallakassasse aastas umbes 1000 eurot, oleks vaja juurde keskmiselt 50 uut maksumaksjat: „Lisakulu eelarves kaetakse uute maksumaksjate abil.”
Raasiku vallas toimiks süsteem tema sõnul nii, et omavalitsuse piires on rongisõit kodanikele tasuta ning teistesse tsoonidesse kõikidel suundadel soodsam. Soodustus kehtiks neile, kes on rahvastikuregistri järgi Raasiku valla kodanikud. Eraldi hüvitamise määr on sõidusoodustust omavatele gruppidele.
Vallavanem tõi näite, et kui ostetakse Tallinn-Raasiku ehk 3. tsooni pilet, siis hüvitamisele kuuluva elektroonilise pileti hind on 1,98 eurot, millest vallakodanik tasub 1,62 eurot ning vald 36 senti.
Vallavolikogu võttis esitatud informatsiooni teadmiseks, ettepanekuid ega küsimusi ei esitanud. Kui volikoguliikmed avaldavad soovi, tuleb teema arutlusele volikogu oktoobrikuu istungil.

Eelmine artikkelSõnumitooja 16. septembril
Järgmine artikkelIsa pahandab: Loksal müüdud aegunud lastetoit tegi beebi haigeks