INGRIT KEERMA Kuusalust juhib Eesti kehalise kasvatuse õpetajate liitu

3901

Kuusalu kooli kehalise kasvatuse õpetaja INGRIT KEERMA sai mullu sügisel Aasta Õpetaja 2010 tiitli.


INGRIT KEERMA: „Tänu uuele spordikeskusele on kehalise kasvatuse õpetajate töötingimused Kuusalu koolis väga head.“

Ingrit Keerma ja ta abikaasa Margus Keerma  tulid Kuusalu keskkooli kehalise kasvatuse õpetajateks ja treeneriteks 20 aastat tagasi, kui lõpetasid Tallinna Pedagoogilise Instituudi kehakultuuri eriala.

„Vaatasime pakkumisi, tahtsime saada töökohad samasse kooli ja Tallinnale kõige lähemale. Oleme Kuusallu jäänud, äraminekule pole mõelnud, järelikult tegime õige valiku. Siin on palju toredaid inimesi, ilus koht,“ sõnab Ingrit Keerma.

Ta kiidab, et ka enne oli Kuusalu koolis hea töötada, ent kui paar aastat tagasi avati koolimaja kõrval uus spordikeskus, on töötingimused muutunud veel palju paremaks: „Koolimajas oli rohkem lärmi, see väsitas. Nüüd on vaiksem ja rahulikum. Värskendavalt mõjub, et meie kabinetis on ka ujumisinstruktor, majas innukas juhataja –uued inimesed kollektiivis annavad positiivse süsti.“

Tema hinnangul on Kuusalu kooli lapsed tublid, sportlikud ja aktiivsed. Kuigi paljud neist on hõivatud mitmes valdkonnas, käivad muusikakoolis ja muudes ringides, tehakse meelsasti sporti.

„Inimesed on erinevad, on ka risti vastupidiseid näiteid. Teinekord vaatad kadedusega võimekat õpilast, kellest võiks saada hea sportlane, kuid sõprade mõjutused on tugevamad, longib aleviku peal ringi. Nii see elu on, et igaüks teeb endale sobivamaid valikuid.“

Kui algusaastatel treenis Ingrit Keerma rohkem tüdrukuid, tegi nendega kergejõustikku ja korvpalli, siis viimasel ajal on ta treeningrühmades päris palju poisse. Võistlusspordiga tegelevate vanemate õpilaste grupis on tal praegu enda sõnul kolm perspektiivikat noormeest: Kert Urb 11., Mihkel Muinasmaa 10. ja Brain Petters 8. klassist. Väiksemaid käib vahelduva eduga trennis kuni 35, nemad harjutavad TV 10 olümpiastardi võistlusteks ja erinevateks pallimängudeks. Veel juhendab ta korvpalliringi 8. klassi ja keskkooli noormeestele. Treenima satutakse koolis enamasti selle õpetajaga, kes hakkab andma kehalise kasvatuse tunde, märkab sportlikult võimekamaid ja kutsub sobivate aladega põhjalikumalt tegelema.

„Minu õpilane on ka Lauri Vunk, kahemeetrine noormees Kuusalu kooli 8. klassist, tulevikuga korvpallur. Läks katsetele ja sai BC Kalev Cramo noortevõistkonda. Tanel Paabo on samuti käinud mu korvpallitrennis, ka pikka kasvu ja mängib hästi, kuid on otsustanud karate kasuks ning on selles väga edukas.“

Eelmise kooliaasta lõpus toimusid Kuusalu keskkoolis oma olümpiamängud, mille ettevalmistus ja mitmesugused konkursid kestsid ligi pool aastat. Ingrit Keerma oli idee autor ja koos Kadri Idavainuga mängude peakorraldaja.

„Kooli juhtkond, eesotsas Vello Satsiga, soosis üritust igati,“ ütleb Ingrit Keerma.

Ta lisab: „Kultuuriprogramm oli tore, oma panuse selleks andsid Saima Kallionsivu ja Kai Peterson. Tagasiside on olnud hea, võistlused meeldisid lastele. Igal aastal ei ole mõtet koolis olümpiamänge teha, aga nelja aasta tagant toimuvad mängud võiks saada traditsiooniks. Rõhutame kokkuhoidmist ja ausa mängu põhimõtteid.“

Tänu korrastatud staadionile, uuele spordikeskusele ning aastate pikkusele edukale esinemisele võistlussarjas tuleb Kuusalu kooli juures sel suvel, 15. ja 16. juunil TV 10 Olümpiastardi finaal. See on Kuusalu staadionil olnud ka rohkem kui kakskümmend aastat tagasi – 1988. aastal.

Eesti Koolispordiliit on arutanud võimalust pidada Kuusalus ka „Tähelepanu, start“ finaalvõistlused, kuid see on veel otsustamata, sest Kuusalu kooli staadionil on publiku jaoks vähe istekohti.

„Anname koos kehalise kasvatuse õpetajate Margit Jäetma ja Margus Keermaga oma panuse, et võistlused kenasti laabuksid. Kindlasti on need ka reklaam Kuusalu koolile ja vallale,“ ütleb Ingrit Keerma. Ta tõdeb, et mitmesugustele organisatoorsetele tegevustele ning arvutitööle läheb päris palju aega – oma osa võtavad e-kool ning kehalise kasvatuse õpetajate ühenduse tegemised. Sel aastal on ta esimest korda ka klassijuhataja.

Ingrit Keerma on nii Harjumaa Kehalise Kasvatuse Õpetajate Ühenduse kui ka Eesti Kehalise Kasvatuse Õpetajate Liidu president. Üleriigiline liit  tegeleb  ka  õpetajate  eri­alase enesetäiendusega. Iga kahe aasta tagant toimub Eestis viiepäevane rahvusvaheline koolitus. Tänavune tuleb juulis Rakveres.

Ingrit Keerma: „Juhatuse liikmete vahel on ülesanded ära jagatud, minu vastutada on projektikirjutamine ning sümboolika ja meenete muretsemine – tuleb kirjutada rahastuse taotlemiseks riiklikule eksami- ja kvalifikatsioonikeskusele projekt ning tellida meened. Lisaks vastutab liidu juhatus kogu ürituse laabumise eest. Olen liidu juhatuse liige teist aastat ning olnud ka varem juhatuses. Ise ei ole trüginud, teised on teinud ettepaneku.“