Kuusalu, Loksa ja Kolga koolid pidasid koos Rambo-võistlust

1261

Noormeeste arvestuses võitis KARL KUUSEOJA Kuusalust, tüdrukutest oli parim LIIS SINDEVA Loksa koolist.

Viimastel aastatel on Kolga, Loksa ja Kuusalu koolide õpilasesindused hakanud omavahelist koostööd arendama ning nuputanud, mida koos ette võtta. 26. jaanuaril oli Kuusalu keskkoolis kolme kooli ühisettevõtmine – võistluse „Rambo” finaal.

„Võistluse esialgne idee tekkis meie esimesel kohtumisel poolteist aastat tagasi. Siis mõtlesime, et võiks teha tüdrukute kartulikoorimisvõistluse,” rääkis Kolga õpilasesinduse president Jaak Laanpere.

Sel sügisel otsustati aga, et noormehed pannakse jõudu katsuma nii-öelda naiste aladel, neiud meeste aladel. Igas koolis olid sügisel eelvoorud, osa võisid võtta 8. -12. klassi õpilased.

Eelvoorus pidid noormehed beebile mähkme panema, hakkima sibulad väikesteks ühesuurusteks tükkideks ning koorima kartulit, et kooreriba jääks võimalikult pikk.

Neidudel tuli lipsusõlme teha, jalgrattale kett peale panna ning võidu joosta, käes sületäis puid.

Kolga koolis võistles 8 noormeest, võitjaks tuli Indrek Põldver, Loksal 7, esikoha sai Marven Nurmsalu. Tüdrukuid osales Kolgas 7, võitis Margit Siniorg, Loksa koolis 4, võitis Liis Sindeva. Üks Rambo-võistluse korraldajaid, Birgit Truu Kuusalu koolist ütles, et neil oli osalejaid vähe, neidudest sai esikoha Reeli Kerro, noormeestest võitis Karl Safranovski. Kuna noormees jäi haigeks, astus Kuusalu kooli eest võistlustulle esialgu õhtujuht olema pidanud Karl Kuuseoja.

Loksa gümnaasiumi vene poole õpilased üritusest osa ei võtnud.

„Nad käisid  ühel koosolekul, mille Loksal korraldasime, aga keelebarjäär oli ees. Vene õpilasesindus pole näidanud üles initsiatiivi meiega koos aktiivselt tegutseda ning me pole siis ka utsitanud,” ütles Loksa gümnaasiumi õpilasesinduse president Diana Nooska.

„Rambo” finaalis osales iga kooli eelvooru võitja, neiud ja noormehed pidid korda mööda erinevaid ülesandeid täitma. Esimese ülesandena tegid poisid endale meigi  ning riietusid naiseks , veel tuli nööpi õmmelda ja võileiba valmistada. Neiud pidid pudeliga pange „pissima“, noormees seljas võidu jooksma ning puutüki katki saagima. Žüriisse kuulusid iga kooli esindajad ning Kuusalu keskkooli õpetaja Jüri Rebane. Õhtujuhid olid Jaak Laanpere ning Kuusalu koolist Artur Laasik.

„Imestasin, et väiksed tüdrukud jaksasid poissi kanda,” ütles žüriiliige Mihkel Allemann Loksa gümnaasiumist.

Karl Kuuseoja: „Alguses arvasin, et tuleb igav üritus, hiljem selgus, et väga hästi korraldatud. Auhinnad olid väärtuslikud.”

Auhinnad panid välja EMT, AHHAA keskus, Forum Cinemas ning Kuusalu spordikeskus.

Järgmiseks ühiseks ettevõtmiseks plaanivad kolme kooli õpilasesindused õpilasvahetust, mida tehti ka möödunud aastal. Märtsis vahetavad kohti gümnaasiumiõpilased, aprillis-mais põhikoolis käijad.

„Praegu saavad kõik hästi läbi ning tekkimas on tore seltskond, kellega üritusi korraldada,” sõnas Diana Nooska.