Harju algklassilapsed joonistasid Kuusalus ja Loksal

1576

Teisipäeval, 18. jaanuaril oli Kuusalus tüdrukute ja Loksal poiste joonistusvõistlus.


Loksa gümnaasiumis joonistasid lemmikautosid 124 poissi 26 Harjumaa koolist.

Loksa gümnaasiumis oli joonistusvõistlus viiendat korda, tänavune teema oli „Minu lemmikauto“. Kuusalus oli tüdrukute joonistuste teema „Rahvuslik ehe – sõlg”, koos käidi teist korda.

Poisid kujutasid lemmikautosid
Loksa algklasside õpetaja Merike Moks ütles, et seekord osales rekordarv koole – 26. Poisse oli kokku 124. Võistelda said 2.-4. klassi õpilased, igast klassikomplektist üks.

Samal ajal, kui poisid joonistasid, õppisid kaasatulnud õpetajad kõrvalmajas Loksa noortekeskuses Lemara Vahi käe all klaasimaali.

Harjumaa Omavalitsuste Liit toetas ettevõtmist 2500 krooniga. Sponsorid on veel Volvo Estonia ja ABC Motors.    

Eelmisel kolmapäeval pandi joonistused üles Harju maavalitsuse saali. Sponsorite esindajad valivad välja iga 2., 3. ja 4. klassi võidutööd. Võitjad selgitatakse veebruaris.

Tüdrukud kavandasid sõlgi
Kuusalu keskkoolis käis joonistamas 106 tüdrukut 23 koolist. Kui sõlgede kavandid olid joonistatud, lõigati need paberist välja ning liimiti kokku.

Kaasa tulnud õpetajatele näidati videoid Kuusalu kooli algklasside tegemistest.

Praegu on sõled väljas Kuusalu keskkoolis. Kooli töötajad ja õpilased saavad töid hinnata ning nende arvamuste põhjal valitakse igast klassist parim. Peagi võetakse näitus maha ning  sõled saadetakse Laagri kooli maakondlikule näitusele „Eesti oma ehe”, mis avatakse aprilli lõpus.

„Rõõmuga joonistati ja palju oli ilusaid töid. Jäime rahule ja õpetajad ning õpilased, kes siin käisid, olid ka väga rahul. Arvan, et jätkame traditsiooni. Juba järgmisel päeval hakkas mõte tööle, et mida järgmisel aastal teha,” ütles Kuusalu keskkooli algklassideõpetaja Margit Vunk.