Ilmus raamat Kuusalu muusikakoolist

856

Raamatu koostas Kuusalus muusikakooli asutanud ja aastaid juhtinud MARE RUSSAK.

Muusikakooli raamatu esikaas.
Muusikakooli raamatu esikaas.

Veidi rohkem kui kuu aega tagasi tuli trükist 45leheküljeline brošüür „Kuusalu muusikakool 1988-2010“, mille väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital 300 ja Kuusalu vallavalitsus 150 euroga. Trükiarv on 130. Raamatut müüakse peamiselt endistele õpilastele ja õpetajatele.

„Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli kohta on välja antud raamat, Harjumaa teistel muusikakoolidel minu teada pole,“ rääkis autor Mare Russak.

„Kuusalu muusikakooli loo kirjapaneku mõte oli mul ammu, aga kui muusikakool nimetati ümber kunstide kooliks, oli selge, et üks lõppes ja teine algas ning tuli hakata tegutsema. Ligi aasta kulus materjali kokkupanekuks, kogusin ja kontrollisin fakte.“

Ta ütles, et muusikakooli tegemine oli omal ajal palju raskem kui nüüd selle ajaloo kokkupanek. Kõigepealt asutas Mare Russak Kuusalu kooli juurde 1976. aastal muusikaklassi. Selle sündi soovisid lapsevanemad, kes viisid autodega oma lapsi Kehrasse muusikakooli. Paar aastat hiljem oli selge, et õpetamine toimib ning peaks looma omaette kooli, ent kulus 12 aastat enne, kui see sai teoks. Tuli kümneid kordi käia rajooni haridusosakonnas selgitamas, kuni moodustati eraldi eelarvega kool, ehkki ruumid olid esialgu keskkooli ühes tiivas. Omaette majja Kuusalu alevikku koliti aastal 1994, kui vallavalitsus asus sealt ümber Kiiu mõisa.

Peale asutamisloo kajastab raamat seda, kuidas Kuusalust on alguse saanud kaks üleharjumaalist noorteorkestrit – 15 aastat tagasi noorte puhkpilliorkester ning 10 aasta eest keelpilliorkester.

Mare Russak: „Kõigest sai kirjutatud väga lakooniliselt, sest ei teadnud, kas õnnestub väljaandmiseks toetust saada või tuleb need kulud ise tasuda. Kirjutasin ka kooli hoolekogust, kes on meid palju aidanud, ja väljaantud heliplaatidest.“

Oma tööst muusikakoolis kirjutavad veel õpetajad Ott Kask, Erika Kasetalu, Tiiu Kulm ning Katri Mangelsoo, kes on võtnud raamatu levitamise enda hooleks. Õpetaja Anne Jalakas ja hoolekogu juht Sulev Valdmaa kirjeldavad, kuidas mõlema pere lapsed on õppinud muusikakoolis.

Kuusalu muusikaklassi on aastate jooksul lõpetanud 26 ja muusikakooli 83 noort. Mare Russak töötas direktorina 2007. aastani. Alates 2010. aastast kannab huvikool nime Kuusalu Kunstide Kool.

Eelmine artikkelKehras rünnati meesterahvast
Järgmine artikkelHarju bussiliinides on reedest uus ühiskaardisüsteem