Arukülla ekstreemspordipark­?

649

MEN toetab ekstreemspordipargi rajamist 700 euroga.

Hardi Hõlpus ja Markus Meiner Arukülast otsustasid hakata ajama asju, et Arukülla tuleks ekstreemspordipark.

„Tõukerattaga trikkide tegemine on muutunud populaarseks. Praegu on meil üle 20 tõukerattaga sõitja, mõned rulatajad ja trikiratturid. Olen tõukerattaga sõitja, varem tegime trikke äärekividel, aga need ei paku enam piisavalt ekstreemsust. Vaja oleks ekstreemspordiparki,“ selgitas Hardi Hõlpus.

Ta lisas, et kindlasti hakkaksid käima ka sõitjad Jürist, Koselt ja Kehrast. Jüris on küll oma park olemas, kuid Arukülla tuleksid mõned täiendavad elemendid, et oleks võimalik teha rohkem trikke. Praegu käivad Aruküla noored kas Jüris või paar korda kuus Tallinnas, et hobiga tegeleda.

Hardi Hõlpuse sõnul läheb korraliku pargi rajamine maksma vähemalt 2000 eurot. Projekti tegi Markus Meiner. Osa raha, 700 eurot, saab anda noorteühendus Minu Eesti Noored, mille liikmed kogusid 2009. aastal sellise summa pargi rajamiseks.

MENi üks eestvedaja Henri Reeder ütles, et üle kümne aasta on eri põlvkonnad ekstreem­spordi fänne püüdnud Arukülla saada ekstreemspordiparki ja käinud vallamajast asja uurimas. Osad neist olnud MENi liikmed.

„2009. aastal saime EMT paremate ideede kampaanias selle ehitamiseks 10 000 krooni. Natuke kogusime heategevusega ka juurde. Tookord sellest rahast ei piisanud. Nüüd tulid MENi noored liikmed sama ideega jälle välja. Mõtlesime, et anname selle raha neile, ehk saab ettevõtmine seekord jalad alla ning park tulebki.“

„MEN võiks appi tulla, et aidata vajaminev summa taotleda Euroopa Liidu noortefondidest ning Raasiku vallavalitsuselt,“ arvas Hardi Hõlpus.

Uus ekstreemspordipark on kavas rajada Aruküla staadionile võrkpalliplatsi taha.

Eelmine artikkelKehras rünnati meesterahvast
Järgmine artikkelHarju bussiliinides on reedest uus ühiskaardisüsteem