Ida-Harjus koordineerib EV 100 tähistamist külades KAISA LINNO

1199

EV 100 üritused võiksid külades toimuda 2017 augustist 2019 augustini.

Seoses sellega, et Eesti Vabariik saab 24. veebruaril 2018 saja-aastaseks, on riigikantselei algatanud koostöös külaliikumisega Kodukant üritustekava „EV 100 igas külas“.
Maakondadesse kinnitati koordinaatorid. Kuna Harjumaa on suur, siis siia määrati neid kolm: Ida-Harju koordinaator on Kolgaküla Seltsi tegevjuht Kaisa Linno, Lääne-Harjus Olivia Laur, Lõuna-Harjus Kaire Nuut. Kaisa Linno: „Idee on selles, et iga küla või kogukond tähistaks 2017. aasta augustist kuni 2019 augustini riigi juubelit nii, et sellest jääb midagi alles – annab välja raamatu, rajab mälestuskivi või kiige, külaplatsi, teadetetahvli jne. Töötatakse välja vastav märk, kui toimub EV 100 üritus, tullakse kohale ja antakse see üle. Märgi saab panna rajatud objekti külge või juurde. Põhiidee on,   et   riigi   sünnipäeva   ei   peetaks ainult 24. veebruaril 2018, vaid pikema perioodi jooksul ning kogu Eesti oleks üritustega kaetud.“
Plaan on teha interaktiivne kaart, kuhu üle Eesti kantakse EV 100 üritused külades ning kel on soovi, võib neist osa võtta.
Suvel saab „EV 100 igas külas“ korraldusmeeskond kokku, täpsustab, kuidas hakatakse alates sügisest külades seda ettevõtmist propageerima.

Eelmine artikkelToetust hooldusraiete tegemiseks saab taotleda alates 30. maist
Järgmine artikkelArukülas põlvkondade peol oli üle 1000 esineja ja pealtvaataja