Toetust hooldusraiete tegemiseks saab taotleda alates 30. maist

4168

REGINA HANSEN,
SA Erametsakeskus kommunikatsioonijuht

Erametsakeskus võtab alates esmaspäevast, 30. maist vastu metsameetme toetuse taotlusi – metsaala  arengu  ja  metsade  elujõulisuse parandamise investeeringutoetus. Toetuse abil saab taastada kahjustatud metsa ja teha vajalikke hooldusraieid. Taotlusvoor kestab kuni 15. juunini.
Metsameetme toetusraha jagatakse esimeses järjekorras neile, kes peavad toime tulema ulatuslike metsakahjustustega. Järgmised prioriteetsed tegevused on hooldusraie, metsapuude taimehaiguse ja -kahjustuse ennetamine ning ulukikahjustuste ennetamine.
Töödega võib alustada juba järgmisel päeval pärast toetustaotluse esitamist. Loodusõnnetuse või tulekahju korral võivad kahjustused olla kõrvaldatud ja mets taastatud taotluse esitamisele eelneval aastal.
Metsameetme toetuste taotlemisel on tänavu mõned muudatused: metsatehnikale saab toetust taotleda ainult metsaühistu; aia rajamiseks enam toetust taotleda ei saa; juriidilise isiku (mikroettevõtja) majandusaasta aruanne peab olema äriregistrist kättesaadav; metsaühistu võib maksetaotluse esitada kuni neljas osas (kehtib ka 2015. aasta vooru osas);  juriidiline isik esitab taotluse e-PRIAs (alates 2017. aastast kehtib see ka metsaühistutele).
Täpsema info toetuse taotlemise tingimuste kohta leiate erametsaportaalist.
Toetustaotluse saab kõige kiiremini ja mugavamalt esitada e-PRIAs  (epria.pria.ee/epria).  Elektroonilise taotluse allkirjastamiseks on vajalikud ID-kaart, ID-kaardi lugeja ja PIN-koodid või Mobiil-ID.
Erametsakeskus loosib e-PRIA kaudu (epria.pria.ee) Metsameetme toetuse taotluse esitanute vahel välja viis Intenso 5000 mAh mahutavusega akupanka (mobiilne laadija nutiseadmetele).
Metsaomanikel, kes vajavad abi toetustaotluse täitmisel ja kel endal metsanduse vallas teadmisi napib, tasub töid kavandades pöörduda kohalikku metsaühistusse; kontaktid  leiate  erametsaportaalist.
Lisainfo: e-posti teel metsameede@eramets.ee, telefonidel 683  6065,  673  6034  ja  SA  Era­metsakeskus kontoris (Mustamäe tee 50, 10621 Tallinn).

Eelmine artikkelLahemaa fotokonkurss
Järgmine artikkelIda-Harjus koordineerib EV 100 tähistamist külades KAISA LINNO