Elektriautod jõudsid ka Raasiku valda

2091

Raasiku valla hooldustöötajad said elektriautod Silberauto Tallinna esindusest kätte neljapäeval, 31. mail.


Raasiku koduhooldustöötaja LIIA KOGER hakkab elektriautot laadima tervisekeskuse taga valla sotsiaalkorteri ukse juures asuvas laadimispunktis.

Raasiku vallavalitsus tellis sotsiaaltöö tegijaile kaks elektriautot, kummastki tellimisvoorust ühe. Üks auto jääb Raasiku piirkonna koduhooldustöötaja Liia Kogeri, teine Peningi-Aruküla piirkonna koduhooldustöötaja Piret Runtari käsutusse. Autosid käisid nad ise koos vallavanem Aare Etsiga Tallinnast ära toomas.

„Olen õnnelik ja väga õhinas, ootasin muudkui, millal meile autod kätte antakse, esialgu lubati neid juba märtsis,“ ütles Liia Koger.

Seni tegi ta töösõite isikliku autoga ning see oli keeruline: „Väga tüütu oli peres ühte autot jagada. Tihti pidin sõitma ka jalgrattaga.“

Tema hooldusalused elavad peamiselt Raasikul, kuid toidukotte on jalgrattaga raske vedada.

„Peale selle tahavad mitmed inimesed ka ise poodi tulla kaupa valima, ühte 95aastast hoolealust pean viima valla sotsiaalkorterisse pesema, mõned soovivad käia Arukülas pangaautomaadi juures. Jalgrattaga polnud see võimalik. Nüüd, kui mul on tööauto, saan hooldatavaid vajadusel viia ka Tallinnasse,“ jutustas Liia Koger.

Ta kiitis esmamulje uuest töömasinast väga heaks: „Auto on vaikne, ei saa arugi, et mootor töötab.“

Hooldustöötaja lisas, et Silberauto esinduses seletati kõik vajalik ära, kaasa anti ka hulga materjale, kui peaks tekkima vajadus uurida lisa.

Ainuke mure, mis elektriautoga võib kaasneda, on Liia Kogeri sõnul pikk laadimisaeg. Laadimiskoht on Raasiku tervisekeskuse taga sotsiaalkorteri ukse juures, sinna ei saa masinat jätta kaheksaks tunniks järelevalveta – see tähendab, et autot tuleb laadida päevasel ajal.

„Ilmselt pean ise sellel ajal lihtsalt sotsiaalkorteris ootama,“ arvas ta.

Elektriauto teine laadimiskoht Raasiku vallas on Arukülas vallamaja juures.

Anija ja Kuusalu valda jõudsid elektriautod maikuu alguses, Anija vald tellis ühe, Kuusalu vald kolm. Loksa linn sai elektriauto kätte 15. mail.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus rolleriga
Järgmine artikkelLasteasutuste kokkade võistluse võitis Kolga lapsevanem MARIA PRÄÄTS