Kuusalu jäätmejaam alustab suvel ehitusprahi vastuvõtmist

2393

Kuusalu valla Kiiu jäätmejaama hakati paigaldama autokaalu, et vallarahval oleks võimalik sinna viia ka ehitusprahti.

Kuusalu vallavalitsus taotles möödunud aastal Keskkonnainvesteeringute Keskusest (KIK) Kiiu jäätmejaama autokaalu jaoks toetust 47 010,09 eurot (735 548,07 krooni), valla omaosalus on 5845,87 eurot (91467,99 kroni). KIKi nõukogu otsustas projekti toetada.

Vallavalitsus korraldas riigihanke autokaalu soetamiseks ja selle aluse rajaja leidmiseks. Hanke võitis AS Origin. Aluse ehitab allhanke korras K-Most. Ehitus peab saama valmis maikuu lõpuks.

Kuusalu valla keskkonnaspetsialist Tagni Jõeleht rääkis, et autokaalu tõttu tehakse jäätmejaama senise ühe sissesõidu asemel kaks väravat. Autod ehitusprahiga peavad sõitma ühest väravast sisse, ületama koos koormaga kaalu, siis sõitma teise värava kaudu välja, sisenema esimesest väravast uuesti, laadima prahi maha konteinerite juurde ja seejärel tühjana ületama uuesti kaalu – sedasi selgitatakse välja ehitusprahi maht.

Kui seni on saanud Kiiu jäätmejaama viia vana elektroonikat, ohtlikke jäätmeid, pakendeid jms tasuta, siis ehitusprahi vastuvõtmise eest tuleb vallaelanikel hakata tasuma. Plaan on, et arvet hakkab pidama ja sularaha vastu võtma jäätmejaama operaator.

Autokaalu saab tööle panna alles siis, kui on leitud firma, kes jäätmejaama konteineritesse toodud ehitusprahi ära viib. Olenevalt saavutatud kokkuleppest kinnitab vallavolikogu vastuvõtuhinnad.

Tagni Jõeleht ütles, et vald kasumit teenima ei hakka, hind kujuneb selliseks, nagu firmaga kokku lepitakse. Ehitusprahi ladustamine on kallis, Tallinna Prügila küsib selle eest 48 eurot tonnist.

Keskkonnapeaspetsialist lubas – kui hinnad kinnitatud, vastuvõtu ning äraviimise protsess paika pandud, avalikustatakse hinnad ja tingimused, kuidas saab hakata ehitusprahti jäätmejaama viima. Tõenäoliselt esitatakse hinnad volikogule kinnitamiseks juunis toimuvale istungile.

Jäätmejaam ka Loksale
Kuusalu vallavalitsus sai hiljuti Loksa linnavalitsuselt kirja, kus on teatatud, et Loksale Tallinna tänav 5 kinnistule on kavas hakata rajama jäätmejaama ja kompostimisväljakut, ning küsitud, kas Kuusalu vald osaleb projektis – sel juhul saaksid hakata jäätmejaama kasutama ka Loksa ümbruse külad Kuusalu vallast. Lisatud on, et osa jäätmejaamast on kavas rajada tuletõrje endise pumbamaja hoonesse, ülejäänud jäätmete jaoks pannakse välja konteinerid.

KIKis on avatud jäätmejaamade rajamise toetuseks keskkonnaprogramm, kuhu saab taotlusi esitada 15. augustini.

Eelmine artikkelVarastati suvilast
Järgmine artikkelKuidas on läinud Loksa koolil esimene aasta kakskeelsena