Ida-Harju politseijaoskonda juhib AGUR TEHVER

4983

Vanemkomissar AGUR TEHVER asus Ida-Harju politseijaoskonna juhi ametisse 1. märtsist.

Politseijaoskonna uus juht Agur Tehver esines teisipäeval, 12. märtsil Raasiku valla aastapäevakonverentsil, kus kõneles Raasiku politseijaoskonna ajaloost esimese Eesti Vabariigi ajal ning politsei tegevusest praegu.

Kolmapäeval, 13. märtsil tutvustas ta end Kuusalu vallavolikogu istungil, kus tegi koos piirkonnavanem Marili Reineki ja piirkonnapolitseinik Kaisa Kajoga ülevaate kuritegevusest Kuusalu vallas 2012. aastal.


Kuritegude registreerimine Ida-Harjumaa valdades ja linnades.

Agur Tehver kiitis volikogu istungil, et Ida-Harju jaoskond on hästi mehitatud, politseinikud on oma ala professionaalid: „Jätkuvalt hoiame tähelepanu all lähisuhte vägivalda. Meil on toimiv koostöövõrgustik omavalitsuste lastekaitsetöötajate ning ohvriabiga. Väga oluline on ka liiklusturvalisus. Aktsioon „Kõik puhuvad“ on tulemuslik, järjest vähem jääb vahele inimesi, kes on sõiduki roolis joobeseisundis. Loodetavasti tähendab see, et inimeste mõtlemises on toimunud muutused. Tõsiselt tegeleme narkokuritegude väljaselgitamisega.“

Ta rääkis, et jätkuvalt pannakse suurt rõhku ennetustegevusele, näiteks selgitamisele, et jalakäijal on vaja helkurit ning koju tuleb osta suitsuandur – need on päästnud paljud elud. Ennetus kannab eesmärki siis, kui on hea koostöö ja partnerlus.

Politseil on vaja kogukonna toetust, lisas ta: „Kutsun üles hakkama abipolitseinikuks. Selle aasta prioriteet on kaasata politseitöösse vabatahtlikke abilisi, väljaõpet abipolitseinikele pakume koolitusprogrammide kaudu. Oluline on, et abipolitseinik ei pea minema mujale väljasõidule, ta saab tegutseda oma vallas. Ida-Harjus on praegu kokku 35 aktiivset abipolitseinikku, neist näiteks Raasikul 1, Kuusalu vallas 3.“

Selle kohta, et varavastased kuriteod on piirkonnas möödunud aastal vähenenud, võrreldes varasema aastaga, sõnas Agur Tehver, et vargusi on vähenenud üle Eesti. Üks põhjus võib olla, et  kurjategijad  on  läinud  parematele „jahimaadele“ näiteks Rootsi, Soome. Teiseks on inimesed hakanud oma vara hooli­ka­malt valvama ning ka politsei hea töö on varavastaste kuritegude vähenemise üks põhjus.

Uus juht on harrastussportlane
Agur Tehver on pärit Lõuna-Eestist Tartumaalt. Politseisüsteemis töötab 1990. aasta augustist, Tallinnasse tuli tööle 1999. aastal.


Põhja prefektuuri Ida-Harju politseijaoskonna juht, vanemkomissar AGUR TEHVER Raasiku valla ajalookonverentsil.

Enne jaoskonnajuhi ametisse asumist oli Põhja prefektuuri korrakaitsestaabi büroos piirkondliku politseitöö talituses, mille ülesanne on analüüsida ja planeerida korrakaitsepolitsei tegevust.

Oma karjääri politseis alustas patrullpolitseinikuna, on töötanud Tartumaal vallakonstaablina ning lausub, et ka kriminaalpolitseiniku töö pole võõras.

Agur Tehver on harrastus­sportlane, tegeleb jooksmise ja jalgrattasõiduga ning on aastate vältel võtnud osa paljudest maratonidest, rahvajooksudest ja rattasõitudest.

Ida-Harju kohta sõnas ta, et varem pole selles piirkonnas väga põhjalikult käinud, ehkki mõned tuttavad elavad selles kandis: „Plaan on läbi käia kõik omavalitsused, kohtuda volikogudega. Piirkonnapolitseinikud on tublid, tunnevad hästi kohalikke olusid, nendelt olen saanud infot.“

Vanemkomissar tegi teatavaks uudise Loksa kohta – alates 1. aprillist hakkab Loksa piirkonnapolitseinikuna tööle Kalev Kuuspalu.

Ida-Harju jaoskonda pikka aega juhtinud Veiko Randlaine on alates 1. jaanuarist Ida prefektuuri büroojuht.