Ida-Harju Koostöökoda andis raha seni toetuseta jäänud projektidele

1627

Ida-Harju Koostöökoda jagas augustikuus esitatud projektidele, millele esialgu toetusraha ei jagunud, kokku 25 296,12 eurot.

Septembris jagas Anija, Raasiku, Kose ja Aegviidu valla ühine Leader-tegevusgrupp  eelmistest voorudest allesjäänud raha meetmest 1.2 Kodukant korda ning 2.1 Tööd ja leiba. Taotleda võis kuni 5000 eurot. Kahe meetme peale kokku esitati 24 projekti, neist said toetust 13 projekti.
Meetmesse Kodukant Korda esitati tookord kokku 16 projekti, neist said esialgu toetust 8, kogusummas 27 883,87 eurot. Kuna vahepeal on selgunud, et mõni projekt on ellu viidud odavamalt või jäänud mingil põhjusel hoopis realiseerimata, laekus Ida-Harju Koostöökoja arvele neist osa raha tagasi. Juhatuse liikme Marge Raja sõnul otsustati see jagada septembris niiöelda joone alla ehk rahastuseta jäänud projektidele pingerea alusel. Raha jagus veel kuuele projektile, kokku jagatakse nüüd 25 296,12 eurot.
Anija vallast saab Rooküla Külaselts 4733,82 eurot Kose-Kõrvemaa filmiõhtute jaoks videoprojektori soetamiseks ning SA Anija Mõisa Haldus 5000 eurot Anija mõisa saali toolide ostmiseks. Toetati ka kolme Kose ja ühte Aegviidu vallast esitatud projekti. Toetuseta jäid veel kaks sellesse meetmesse esitatud projekti, neist üks on Alavere Külaarendamise Seltsilt, kes taotles 1104,16 eurot seltsile inventari hoidmiseks vajalike ruumide renoveerimiseks.
Marge Raja sõnul otsustati esmaspäeval, 10. novembril toimunud Ida-Harju Koostöökoja üldkoosolekul – kui arvele laekub veel raha, toetatakse ka kahte seni rahastamata jäänud projekti. Kui ka seejärel jääb raha üle, siis uut taotlusvooru enam ei tehta, kuna raha tuleb ära kasutada selle aasta lõpuks ning sel juhul võib Ida-Harju Koostöökoda ise koostada projekti esitlus- ja salvestusvahendite ning easy-up kergtelkide muretsemiseks.
„Et meile endale tekiks väike varaait, mida saame hakata oma liikmetele tasuta välja rentima. Erinevaid projekte lugedes ja nõustades näeme, et selliste asjade järele on vajadus – mitmeid kordi on projektidega küsitud raha nende ostmiseks või rentimiseks,“ rääkis ta.
Marge Raja rõhutas: salvestusvahendeid ja telke on võimalik muretseda üksnes siis, kui raha jääb üle ka pärast kõigi augustis esitatud seni rahastamata jäänud projektide toetamist.

Eelmine artikkelLapsevanemate ühesugune algatus
Järgmine artikkelARE KAURIT: „Kõike on võimalik lahendada diplomaatiaga“