Ida-Harju Koostöökoja Leaderi vooru esitati 33 projekti

503

Kõige rohkem taotlusi tuli selle aasta teise vooru Raasiku vallast.

Ülemöödunud nädalal lõppes projektide esitamine MTÜ Ida-Harju Koostöökoda Leaderi selle aasta teise taotlusvooru.

Voorus antakse toetust meetmetest 1.1 Teeme Koos  ja 2.1 Tööd ja Leiba.  Esimeses jagatakse  56 655 ja teises 113 300 eurot.

Kokku esitati 33 projektitaotlust, nendest 14 Raasiku, kuus Anija, üks Aegviidu ja seitse Kose vallast. Valdadeüleseid projekte esitati viis. Kokku taotleti esialgsetel andmetel 160 997, 52 eurot.

MTÜ Ida-Harju Koostöökoda juhatuse esimehe Tiina Sergo sõnul  on projektid praegu tehnilises kontrollis, mis tähendab, et osad taotlejad peavad neid korrigeerima ning eemaldama mitteabikõlblikke kulusid. Seetõttu võib kogusumma mõnevõrra muutuda.

Teise taotlusvooru tulemused selguvad suve jooksul. Tegu on ühtlasi viimase vooruga sel aastal. Leader programm jätkub ka 2014-2020. aastal.

Tiina Sergo: „Eel­arve maht sõltub uuest Maaelu Arengukavast, mis ei ole veel kinnitatud. Põllumajandusministeeriumi esitatud ajakava kohaselt ei ole Leaderi uusi taotlusvoorusid oodata enne 2015. aasta lõppu.“

Ta lisas, et praegu valmistab Ida-Harju Koostöökoja Leaderi tegevusgrupp ette strateegia uuendamist. Juba rahastuse saanud projektidest on ellu viidud umbes pooled. Eelmisest, aprillikuisest taotlusvoorust rahastuse saanud üheksast projektist ei ole ükski veel PRIAst lõplikku kinnitust saanud.

Möödunud nädalal toimus ka MTÜ Ida-Harju Koostöökoja üldkoosolek, kus anti ülevaade tehtud ja tulevatest tegevustest, kinnitati majandusaasta aruanne, liikmemaksude ja põhikirja muudatused ning kooskõlastati projektid.

Tiina Sergo: „MTÜ Ida-Harju Koostöökoda suhtub oma liikmetesse austusega ning praktiseerime käitumist, kus kõigepealt koostame koosoleku protokolli ja avalikustame selle oma liikmetele, alles seejärel jagame infot kolmandate osapooltega.“

Üldkoosolekust kirjutame pikemalt järgmises Sõnumitoojas.

Eelmine artikkelKalesi külas rünnati meest
Järgmine artikkelKuusalu valla merepidu tõi Salmistule kokku üle paari tuhande inimese