Ida-Harju Koostöökoda teeb infopäeva

1245

Anija, Raasiku, Kose ja Aegviidu valla ühine Leader-grupp korraldab 9. aprillil infopäeva.

Ida-Harju Koostöökoja juhatuse esimees, Raasiku valla arenguspetsialist Tiina Sergo selgitas, et detsembris tehti Leader-gruppi kuuluvates omavalitsustes neli teavituspäeva, kuid kõik huvilised sinna ei jõudnud. Seetõttu on kavas nüüd suurem ettevõtmine, kuhu oodatakse vähemalt poolsada inimest.

Infopäeva aitab läbi viia Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, kes koostab koostöökoja arengustrateegiat.

„Ootame väga, et aktiivsed inimesed tulevad ja ütlevad, kuidas kohapealset elu paremini korraldada, näiteks milliseid teenuseid võiks nende kodukandis rohkem olla. Ootame nii MTÜsid, ettevõtjaid kui aktiivseid kodanikke,“ ütles Tiina Sergo.

Ta lisas – kui nelja valla mitmed MTÜd on juba Leader-tegevusgrupiga liitunud, siis palju vähem on huvi tundnud väikeettevõtjad: „Kuid just ettevõtjad on sageli kõige kriitilisemad. Praegu, kui koostame arengustrateegiat, on neil hea võimalus tulla ja oma sõna kaasa öelda, siis ei ole vaja hiljem nuriseda. Kui panime Kosel kokku strateegia raamistikku, saime ettevõtjatelt väga häid ideid.“

Ida-Harju Koostöökojal on 19 liiget. Osa liitumisavaldusi ootab juhatuse heakskiitu.

„Usun, et pärast infopäeva kasvab huvi meie vastu veelgi,“ lausus Tiina Sergo.

Järgmisena on Ida-Harju Koostöökojal kavas teha oma juhatusele meeskonnatöökoolitus, seejärel hakatakse koolitama MTÜsid ja ettevõtjaid. Tiina Sergo rääkis, et MTÜ Arenduskoda, kuhu kuuluvad ka Kuusalu vald ja Loksa linn, on teinud uuringuid, milliseid koolitusi kohalikud seltsid, ettevõtjad ja aktiivsed inimesed soovivad. Neid arvestab ka Ida-Harju Koostöökoda koolituste tegemisel, ka on oma piirkonnas algatamisel ulatuslik uuring.

Lähiajal valmib Leader-grupi interneti koduleht, selle aadress on www.idaharju.ee.

Eelmine artikkelVarastamine Anija vallas
Järgmine artikkelHarju aasta tegu on Kolgaküla rahvamaja taastamine