Raasiku piirkonnapolitseinik ja sotsiaaltöö spetsialist soovivad, et inimestel oleks rohkem hoolivust.
Ülemöödunud nädala lõpus teatas Aruküla elanik kohalikule politseinikule, et juba neljandat päeva lamab maas inimene. Selgus, et tegu oli invaliidiga, kes kannab jalaproteese. Mitmepäevasest õueslamamisest kuumade ilmadega oli meesterahva kehal tekkinud põletik ning teda katsid vaglad.
„Kutsusime kiirabi, kuid brigaad teda haiglasse ei viinud ja abi ei andnud, sest tegu ei olnud äsja juhtunud õnnetusega,“ rääkis piirkonnapolitseinik Anu Metsaorg.
Kohalik elanik toimetas invaliidi oma transpordiga koju, samal ajal jõudis sinna ka sotsiaaltöötaja Karin Möllits. Kohale oli tulnud ka mehe peretuttav, kes pesi abivajaja puhtaks.
„Meie töö on selline, et pidevalt tuleb inimesi ühel või teisel põhjusel koju aidata. Sellist juhtumit aga ei ole viie aasta jooksul, mil siin töötanud olen, veel ette tulnud. Nii kohutavas seisukorras inimest, kel vaglad peal, ei ole ma varem näinud,“ rääkis Karin Möllits.
Kohe, kui inimene oli puhtaks pestud, helistas sotsiaaltöö spetsialist kiirabisse, kas saaks mehe haiglasse viia. Vastati eitavalt, kuid anti nõu milliseid salve ja rohtusid peaks põletiku vastu kasutama. Mehe võttis enda hoole alla tema poeg, kes kohale sõitis. Kuna mees saab igapäevaselt ise hakkama, ei vaja ta ööpäevaringset hooldamist ja seetõttu ei ela lähedased temaga koos ega viibi kogu aeg kohal.
„Tahan inimestele südamele panna, et sellistest asjadest tuleb kiiresti teada anda, mitte oodata mitu päeva. Eesti inimestele on omane hoolimatu ja parastav suhtumine. Kui keegi maas lamab, peetakse alkohoolikuks ja selle asemel, et ligi astuda ning uurida, milles asi, suhtutakse halvustavalt ja põlastusega,“ sõnas Anu Metsaorg.
Ta lisas, et õnnetusse sattunud mees ei olnud alkohoolik. Ehkki olid halvad sõbrad, kes mõnigi kord teda ära kasutasid, ta pangakaardiga alkoholi ostsid ning tallegi andsid.
„Arvata võib, et nii läks ka seekord. Kuigi selleks ajaks, kui mees leiti, tal alkoholilõhna juures ei olnud. Minu palve inimestele on lamajast kiiresti teatada, mitte siis kui ta on juba päev otsa või kauem vedelenud. Kui inimene pikali on, siis olenemata sellest, kas ta on joobes või mitte, on ta siiski inimene ja võib vajada abi. Võib olla, et tal on ka mõni terviserike. Tasub ligi astuda ja uurida, mis on juhtunud, sest ükskõiksusest võib ta jääda abita,“ lausus piirkonnapolitseinik.
Karin Möllits ütles, et on väga tänulik inimesele, kes näitas üles ennastsalgavust ja aitas invaliidi puhtaks pesta. Ta lisas, et on tähtis, et kogukond näitaks üles hoolivust ning märkaks ja aitaks abivajajaid.