Anija vallast oli 168, Kuusalu vallast 375, Loksalt 40 ja Raasiku vallast 373 peolist.
Pühapäeva õhtul lõppes neli päeva kestnud üldlaulu- ja tantsupidu „Minu arm“, millega tähistati 150 aasta möödumist Eesti esimesest üldlaulupeost ja 85 aasta möödumist esimesest üldtantsupeost.
Kokku oli seekord peol 10 500 tantsijat, tantsupeo etenduses toimusid neljapäeval ja reedel, 4. ja 5. juulil. Lauljaid osales ligi 30 000. Laulupeo esimene kontsert oli laupäeva, 6. juuli õhtul, teine algas pühapäeva, 7. juuli pärastlõunal ja kestis üle 8 tunni. Juubelipeo rongkäik toimus laupäeval enne õhtust pidu.
Anija vallast esinesid kokku 9 kollektiivi, Kuusalu vallast 19, Loksalt 2 ja Raasiku vallast 15. Kogu piirkonna peale oli esinejaid kokku peaaegu tuhat.
Tantsuproovid algasid pühapäeval, 30. juunil, tantsijad ööbisid Viimsi koolimajas. Paljud tantsurühmad said Tallinnas liikuda oma kohalike bussidega. Lauljad sõitsid kodukohtadest proovidesse ja tagasi. Transpordi eest hoolitsesid omavalitsused. Nii Anija, Kuusalu kui ka Raasiku vallal kulub piduliste transpordiks ja mitmesugusteks muudeks juubelipeoga seotud kulutusteks esialgsete arvestuste järgi umbes 10 000 eurot.
Suur roll peo korraldamises oli Harjumaa Omavalitsuste Liidul (HOL), kes organiseeris koostöös omavalitsustega tuletoomise ja eelproovid. HOLi juht, Raasiku vallavanem Andre Sepp: „Praegu räägitakse palju sellest, et meil on vähe ringijuhte ja nende palgad on väikesed. Enamasti on nad omavalitsuste palgal. See, et vallad-linnad rahastavad võimaluste piires ringide tegevust, on nende panus rahvakultuuri säilimisse.“
Kuusalu meeskoori kärbsepesa
Harjumaa oli peorongkäigus seekord maakondadest viimane. Palju tähelepanu äratasid rongkäigus Kuusalu meeskoori lauljad, kelle loosungil oli kirjas, et meeskoor käis esimesel laulupeol 1869. aastal.
Laulja Peeter Kivimäe ja koorivanem Toomas Amer vedasid enda järel väikesel vankril kärbsepesa – suurt metallkärbest, kelle munad olid valgetest tellistest, peal erinevate parteide nimed. Kärbsepesa meisterdas Peeter Kivimäe ajendatuna meeskooride repertuaaris olnud „Ärategemise laulust“, mis tundus Kuusalu laulumeeste sõnul mõnelegi koorile sedavõrd raske, et osad mehed loobusid laulupeole mineku plaanist.
Kuusalu meeskoor ja dirigent Ene Järvik hüüdsid teekonnal pealtvaatajatele: „Suuga tegime suure linna, käega tegime kärbsepesa!“
Juubelipeo osalejad Ida-Harjust
Anija vallast segakoor Hannijöggi, Heli Laulustuudio naiskoor, Kehra gümnaasiumi lastekoor ja poistekoor ning 3.-4. klassi segarühm, Aegviidu rahvamaja naisrühm ja segarahvatantsurühm, naisrühm Alavere Annid, Kehra naisrühm Päikeseratas.
Kuusalu vallast segakoor Hea Tuju Esmaspäev, Kolga-Kuusalu kammerkoor, Kuusalu ja Rakvere ühendatud meeskoor, Kuusalu keskkooli 3.-.4 klassi mudilaskoor, lastekoor, noortekoor, poistekoor, 7.-8. klassi tantsurühm, folgirühm, segarühm ning Rihukad, Kuusalu naiskoor Kadri, Kuusalu pasunakoor, Kuusalu Kunstide Kooli orkester ja akordionistide ansambel, Kolga segarahvatantsurühma 2 koosseisu, segarahvatantsurühm Kabujalake, naisrühm Viimikud, Kuusalu rahvamuusikaansambel.
Loksa linnast muusikakooli lastekoor ja vilistlaste segakoor.
Raasiku vallast Aruküla noortekoor, Aruküla põhikooli lastekoor, mudilaskoor, poistekoor, 6.-7. klassi segarühm Mikud-Mannid, Raasiku põhikooli lastekoor ja poistekoor, Aruküla vaba waldorfkooli lastekoor ja poistekoor, Aruküla huvikool Pääsulind kandlering ja akordionistide ansambel, Aruküla segakoor Spunk, Harju-Jaani noorte meeskoor, Aruküla naisrühm Marike, Aruküla segarühm Lapulised.