Huvikooli Pääsulind Raasiku filiaal 10aastane

1942

Reedel, 18. märtsil korraldas Aruküla huvialakeskus Pääsulind oma Raasiku filiaali juubeliks kontsert-aktuse, kunstiõpetaja ÜLO UDUMÄE avas fotonäituse.

Huvialakeskuse Raasiku osakond alustas 2001. aastal 14 ettevalmistusrühma kasvandikuga, praegu on õppureid 34. Esimesed pedagoogid olid klaveriõpetaja Terje Saarem ja solfedžoõpetaja Mae Trump, mõlemad töötavad huvikoolis praegugi.

Kahel esimesel aastal toimusid tunnid Raasiku põhikoolis, 2003. aastal otsustati muusikatundidega koolirahu mitte häirida ning koliti Raasiku rahvamajja, kus toimuvad klaveri-, viiuli-, solfedžo- ja muusikalootunnid.

Peale Raasiku rahvamaja tegutseb 1989. aastal asutatud huvialakeskus Pääsulind veel neljas hoones: tunde peetakse ka Aruküla rahvamajas ning mõisas, koolis ja lasteaias. Seepärast nimetatakse Pääsulindu enamasti Aruküla huvikooliks.

Huvialakeskuse õpilased on osalenud maakondlikel ning vabariiklikel konkurssidel ja festivalidel. Puhkpilli­õpilased mängivad Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestris, viiuli­õpilased Harjumaa Noorte Keelpilliorkestris.

Pääsulinnu direktor Malle Jaako, kes polnud 30 aasta jooksul Arukülas elades Raasikuga eriti kokku puutunud, avaldas aktusel heameelt, et nii väikese valla mõlemas suuremas alevikus on tänu vallavalitsuse ja -volikogu otsustele tekkinud lastele-noortele suurepärased huvitegevusvõimalused ning koolil on vedanud nii pedagoogide kui sealt sirgunud õpilastega.

Malle Jaako kinkis headele koostööpartneritele savist vilepillid, mille peale Juhan Trump kostis naljatamisi: „Ma ei saa jätta kasutamata võimalust oma direktori jutu peale vilistada.“

Raasiku valla kultuuri- ja haridusnõunik Ardo Niinre tänas oma tervituskõnes Pääsulinnu Raasiku filiaali õpetajaid Reet Filippovit, Valentina Välit, Evelyn Songi, Heret Ameljušenkot ja Eve Vendti ning kinkis koolile kella.

„See oli kooli soov ja kell on nii meeldivas asutuses muidugi selleks, et teada, millal tund algab, mitte millal lõpeb,“ lausus Ardo Niinre.

„Raasiku Nokia on Pääsulind!“ hüüdis vallavolikogu nimel sõna võtnud Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga.

Juubelikontserdil esitasid Pääsulinnu kooli muusikaõpilased Nukustuudio Äpunäpp sketšide vahele Griegi, Schopini ja teiste nimekate heliloojate loomingut, aga ka Raasiku vallast pärit Gustav Ernesaksa „Vikerkaart“. Õpetajad laulsid Olav Ehala „Harjutust“ ning ühiselt tõusti püsti kohaliku helilooja ja muusikaõpetaja Juhan Trumbi kirjutatud „Pääsulinnu kooli laulu“ esitades.

Pärast kontserti läks sadakond õpilast, vilistlast ja lapsevanemat rahvamaja saali kõrvale noortekeskuse ruumi kringlit sööma, huvikooli sõbrad ja õpetajad liikusid teisele korrusele Ernesaksa saali, kus avati Ülo Udumäe suureformaadiliste fotode näitus „Looduse värvid“.

Eelmine artikkelKuulo Vahteri graafika Anija valla kultuurikeskuses
Järgmine artikkelKäivitub Kuusalu, Kiiu, Kolga alevike 5,6 miljonit eurot maksev ÜVK projekt