Raasiku vallavanem AARE ETS lubab Viimsist jalgrattaga tööle sõita

1639

Koolipõlves aktiivselt purjespordiga tegelnud Raasiku valla uus juht armastab siiani merel käia.

Värske vallavanem nimetab oma hobideks sportimist, muusika kuulamist ja merd.

Aare Etsi lapsepõlv möödus Tallinnas, esimesed viis aastat Mustamäel, seejärel kolis pere Viimsisse.

Kui Aare Ets õppis Viimsi keskkooli kolmandas klassis, käis treener Enn Metsar purjetamistreeningu võimalusi tutvustamas. Klubi tegutses Kirovi näidiskalurikolhoosi sadamas Miidurannas, merel käidi sadama administratsiooni loal.

Aastaid võistles Aare Ets Optimisti-klassis, kolmeteistaastaselt sai täiskasvanute teise järgu.

Merelkäimine hakkas noormehele sedavõrd meeldima, et pärast põhikooli oli plaan minna õppima tüürimeheks Tallinna merekooli. Takistuseks sai normidele mittevastav silmanägemine – prillidega noormehi sellele erialale vastu ei võetud.

„Proovisin ka üht teist mere-eriala, kus oleks saanud ka prillidega õppida. Enne arstlikku komisjoni käisin polikliinikus, et okulaarid ninale saada. Oli suvepuhkuste aeg ja silmaarst ära. Kuna kõrvalkabinetis töötava nina-kõrva-kurguarsti õde mind tundis, aitas ta mul klaase proovida ja saingi prillid kätte. Kahjuks nägin arstlikus komisjonis nendega veel vähem kui ilma,“ meenutab vallavanem.

Pärast põhikooli läks ta edasi õppima tehnikumi. Kuna koolipäevad olid pikad, ei olnud tal võimalik enam purjetamistreeningutega jätkata, kuid oma lemmikuks nimetab ta seda ala siiani.

„Eriti meeldib svertpaatidel tuule ja lainega jõudu katsuda. Jahtidel madruseks olemine mind eriliselt ei eruta, aga kui kutsutakse, siis mõnikord ikka lähen,“  räägib Aare Ets.

Ka maismaaspordist ei ütle vallavanem ära. Ratta ja rull­uiskudega on sõitnud siiski vaid oma lõbuks ning vastavalt sellele, kui palju on aega. Talvel käib perega suusatamas ja basseinis ujumas.

„Kui ei ole just paksu lund, saab ka titekäru aastaringselt lükata. Ja sealt kogunev kilometraaž on mõnikord väga meeldivalt üllatav,“ muigab Aare Ets.

Suvel lubab uus vallavanem ette võtta ka jalgrattaga Viimsist Arukülla töölesõidu. Edasi-tagasi on see umbes 50 kilomeetrit.

„Vaevalt see nüüd igapäevaseks saab, sest mul tuleb ringi liikuda ka vallas või Tallinnas ning seda kõike rattaga ei jõua, kuid ära proovin igal juhul.“

Eelmine artikkelVarastati suvilast
Järgmine artikkelKuidas on läinud Loksa koolil esimene aasta kakskeelsena