HENRI REEDER Arukülast osales noorte teadussaates

745

HENRI REEDERIT sai näha ETV võistlussarjas Rakett 69 kaheksal laupäeval, 5. märtsi saade jäi talle viimaseks.

„Kui võtted käisid, ootasin tegelikult juba ammu väljalangemist, sest mina oma võistkonnas eriliste teadmistega hiilata ei suutnud,“ tunnistab Tallinna Ülikooli kolmanda kursuse ajalootudeng Henri Reeder, kes oli saates ainus humanitaarkallakuga noor.

Ta ütleb, et sai kindlasti huvitava kogemuse võrra rikkamaks, kuid lisab, et Polymeri külmas ja pimedas tehases ei olnud võtted kuigi mugavad. Salvestused toimusid detsembris ning jaanuari alguses. Kahes esimeses saates väljahääletamist polnud, Siniste võistkonda kuulunud Henri Reeder oli tosinast eelvoorus väljavalitud võistlejast kuues väljalangenu.

Teadusvõistluses pannakse proovile tudengite ja gümnasistide kiirus, tulemuse täpsus ja loomingulisus mitmete teadusvaldkondade ülesannete lahendamisel. Kolmel võistkonnal on tulnud konstrueerida tulekahju kustutamise seadeldis, teha punasest kapsast PH-indikaator, kokku panna ja programmeerida töötav robot ning näidata teadmisi tehislooma kasvatusest.

Henri Reederi kutsus televõistlusesse osalema saate produtsent Ylle Rajasaar, kes elab Arukülas. Eelvoorus osalesid Raasiku vallast veel Kaspar Aren ja Rauno Piip ning saatesse pääsenud, kuid sarja alguses välja hääletatud Madle Sirel Raasikult.

Kuna Henri Reederi võistkond neljas saates kaotust ei saanud, ei pidanud nende seast seni keegi koju minema. Teised võistkonnad kahanesid ning selleks, et need oleksid võrdsete suurustega, korraldati ümberloosimine.