HC Kehra uus peatreener on INDREK LILLSOO

1958

MARI TAMM

Juuli alguses vahetus käsipalliklubi HC Kehra peatreener – Jüri Lepa asemele asus klubi kunagine mängija Indrek Lillsoo, kes on mitu hooaega olnud meistriliigas mängiva esindusmeeskonna teine treener ja esiliigas osaleva duubelmeeskonna treener.
„Olen treenerina töötanud 20 aastat. Esindusmeeskonna peatreeneri koht on vastutusrikas ja huvitav väljakutse,“ lausus Indrek Lillsoo.
Praegu töötab mees Anija valla spordikeskuse juhatajana, kuulub HC Kehra juhtkonda ning koordineerib käsipalliklubis noorterühmade tegevust.
„Kui tahta, saab mõlemat asja hästi teha – spordikeskuses käib töö peamiselt päevasel ajal, käsipallimeeskonna treeningud toimuvad õhtuti. Töö noorterühmadega jagame ära teiste noortetreenerite vahel ning edaspidi hakkan sellega tegelema minimaalselt,“ selgitas Indrek Lillsoo.
Meeskonnal on nüüd ka uus abitreener Jaan Kauge. Nagu Lillsoogi, on ta pikaaegne Kehra mängija ja endine koondislane. Viimastel aastatel mängis mees Soome meistriliiga käsipalliklubis Siuntio IF.
Indrek Lillsoo usub, et peatreeneri vahetus annab HC Kehrale uue hingamise: „Igal treeneril on oma käekiri, oma nägemus trennidest ja mängudest. Esimese asjana komplekteerime vastavalt meie võimalustele meeskonna, siis läheb veidi aega, et mina harjuksin mängijatega ja mängijad minuga. Kindlasti on vastutus suur, sest klubi on läbi aegade tipus olnud – fännidel ja toetajatel on kõrged ootused.“
Indrek Lillsoo sai esimesed ristsed möödunud nädalavahetusel Saaremaal. Seal toimusid 14. Eestimaa suvemängud, kus maakonnad võtsid omavahel mõõtu. HC Kehra mängijad esindasid käsipallis Harjumaad ja võitsid Viljandi- ning Põlvamaa ees esikoha.
„Debüüt läks edukalt,“ tõdes Indrek Lillsoo.
Jüri Lepp loob uue klubi
HC Kehra senine peatreener Jüri Lepp töötas tiimiga 1991. aastast, kui klubi asutati, vaid 2008/2009 hooaeg jäi vahele. Ta on aidanud Kehra meeskonna 11 korral Eesti meistriks.
„Kui veel kaks eelmist hooaega võitsime, siis nüüd jäime finaalis napilt teiseks. Otsustasime üheskoos juhtkonnaga, et proovime uut peatreenerit. Indrek Lillsoo on kõval tasemel käsipalli mänginud, aastaid treener olnud, Kehras pole täna paremat varianti,“ ütles endine peatreener.
Jüri Lepp tegutses aastaid Kehra käsipallurite kõrvalt ka Tallinnas ning jätkab nüüd Tallinna Spordikooli A- ja B-klassi noorte treenimist. Ta eesmärk on 2016/2017 hooajal Kehra tiimile konkurentsi pakkuda: „Aastaid on kestnud Kehra ja Põlva vastasseis, eelmisel aastal lisandus konkurentsi Viljandi. Aga niimoodi läheb igavaks. Tahan panustada Tallinna noortesse, et tuua Eesti käsipalli uus tugev meeste võistkond.“

Eelmine artikkelOmniva paneb pakiautomaadid Kuusallu, Raasikule, Kehrasse
Järgmine artikkelKaunissaare-Kehra kergliiklustee ehitus algab 2016. aastal