Kaunissaare-Kehra kergliiklustee ehitus algab 2016. aastal

1235

Anija vallavalitsus saab esialgu toetuseta jäänud Kaunissaare-Kehra kergliiklustee ehitamiseks esitada uue rahastustaotluse.

Märtsi lõpus kinnitas siseministeerium kergliiklusteede kava, mis andis 16 omavalitsusele õiguse taotleda toetust kergliiklusteede rajamiseks. Kehra-Kaunissaare tee põhinimekirja ei mahtunud, vaid pandi reservnimekirja 2. kohale. See tähendab, et projekt sai küll positiivse hinde, kuid olemasolevast rahast selle ehitamiseks ei piisanud.
Anija abivallavanem Urmo Sitsi ütles, nüüd on selgunud, et kuna siseministeerium on eraldanud EASile täiendavat raha, on Anija  vallavalitsusel  võimalus esitada taotlus toetuse saamiseks. Rahastama hakatakse projekte reservnimekirja järjestuse alusel.
Maksimaalselt on kergliiklustee rajamiseks võimalik saada 400 000 eurot, Anija vallavalitsus taotleb 398 741 eurot. Summale lisandub valla omaosalus, mis on 15 protsenti. Tee ehitamine läheb maksma  kokku ligi 500 000 eurot.
Abivallavanem sõnas, et kergliiklusteed hakatakse ehitama 2016. aasta suvel, käesoleva aasta vallaeelarves on 94 820 eurot Kaunissaare-Kehra kergliiklustee detailplaneeringuks ja projekteerimiseks.
Kergliiklustee pikkus on umbes 2 kilomeetrit, algab Kaunissaare veehoidla juurest ning lõpeb Aiandi tänavaga  ristumiskohas.
Abivallavanema sõnul on kergliiklustee rajamine hädavajalik, sest see on kahte asumit ühendava infrastruktuuri osa ning täiendavalt mõeldud puhkamiseks ja sportimiseks.

Eelmine artikkelHC Kehra uus peatreener on INDREK LILLSOO
Järgmine artikkelSUSANNA KARI hoiab veel aasta teise perearsti nimistut