Omniva paneb pakiautomaadid Kuusallu, Raasikule, Kehrasse

5607
Omniva paigutab pakiautomaadid asulate enimkäidavatesse kohtadesse, Kuusalus saab pakke saata ja vastu võtta Konsumi peaukse juures.

Raasikul on pakiautomaat alates 6. juulist ning Kuusalus 7. juulist Konsumi ukse kõrval, Kehrasse pannakse automaat 16. juulil.

Möödunud nädalal märkasid Kuusalu ja Raasiku aleviku elanikud, et ootamatult on püsti pandud Omniva oranžid pakiautomaadid. Käidi uudistamas, Facebookis jagati muljeid grupis Kuusalu Kuulutaja. Oli neid, kes said paki saatmisega hakkama, kuid enamik tõdes, et nemad masinat kasutada ei oska ning see ei reageeri antud käsklustele. Omniva kommunikatsioonispetsialist Erki Varma ütles, et 1. augustini ei peagi masinad korralikult töötama, praegu on need katsetamisjärgus.
Ta selgitas Sõnumitoojale, mida pakiautomaat endast kujutab – sellega saab pakke saata ja vastu võtta endale sobival ajal ega pea selleks minema postkontorisse, automaat on avatud ööpäevringi. Paki saaja saab sõnumi telefoni või e-kirja, milles on pakiautomaadi aadress ning personaalne uksekood. Kui kood automaati sisestada, avaneb uks, kus asub vastav pakk.
Ta rääkis, et paki saatmise eest saab tasuda automaadi juures pangakaardiga, kuid kõige mugavam on pakk ära vormistada Omniva e-teeninduses ning seejärel pakiautomaadis teele panna.
Eesti-siseselt saab saata pakki ükskõik millisesse teise automaati, postkontorisse või kulleriga adressaadile koju. Pakki saab saata ka Lätti või Leetu, kus on samuti Omniva pakiautomaadid.
Esimesed katsetajad kurtsid, et masin ei võtnud eeltäidetud pakki vastu, luugid ei avanenud nii, nagu vaja ning puutetundlik ekraan ei reageerinud käsklustele.
Reede, 10. juuli keskpäeval püüdsid Kuusalu postitöötajad neile saadetud pakke masinasse sisestada, kuid see ei õnnestunud – masin ei töötanud, abi tuli küsida Omnivast ning esimese ringiga jäid pakid automaati panemata.
Samal päeval paar tundi hiljem proovis masina teenust kasutada Maret Kivistik, kes sõitis automaadi kasutamiseks Kuusallu 20 kilomeetri kauguselt, võttis kaasa oma teismelise tütre, kellelt lootis abi saada, kui peaks hätta jääma. Paki sisestamisega ei saanud hakkama ka nemad ning Maret Kivistik kommenteeris, et kui masin ei peagi veel töökorras olema, võiks olla selle kohta ka infot, rääkimata sellest, et automaadi juures oleks mõni Omniva töötaja, kes oskaks nõu anda.
Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga ütles, et temal pole masinat vaja läinud, kuid teave pakiautomaatidest on olnud puudulik: „Naaber küsib naabrilt ning uuritakse poemüüjatelt, pakiautomaadi kasutamise õpetamine pole  aga nende töö. Oleks võinud korraldada infopäeva, kus kohalikele õpetatakse masina kasutamist ja selgitatakse, mis asi see on, kellele ja miks seda on vaja. Masina juures peaks olema rohkem pilte ja detailset kirjeldust.”
Postiautomaadi sage kasutaja, Raasiku elanik Kadri Meer sõnas, et uus asi on küll tore, kuid kasutavad ikka ainult need, kes on seda ka varem teinud: „Vanemad inimesed ei julge masinale ligi minna, lapsed ja noored käivad niisama uudistamas ja sahtleid lahti tirimas. Pole näinud, et keegi sellega pakki saadaks või selgitaks, mis võimalused automaadiga kaasnevad.”
Omniva kommunikatsiooni­spetsialist rääkis, et vahetult pärast uue pakiautomaadi paigaldamist võib süsteemi täpne häälestamine esimestel päevadel tõesti pisut aega võtta: „Siis tasub säilitada rahu ning proovida soovitud tegevust uuesti. Kui ikka ei õnnestu, saab abi numbril 661 6616. Sinna võib helistada  ka  siis,  kui  tekib  masinaga  seoses  küsimusi  või  tõrkeid.”
Ta lisas, et pakkide saatmist ja vastuvõtmist pakiautomaadiga saab soovi korral harjutada rahulikult ka kodus arvutis – selleks on Omniva kodulehel pakiautomaadi demo.
Raasiku, Kuusalu ja Kehra automaadid on esimesed Ida-Harjus. Siiani olid lähimad automaadid Maardus, Kosel ja Tallinnas.
Erki Varma selgitas, et uute automaatide asukohad valitakse eelkõige lähtuvalt kohalike elanike soovidest ja tarbimisharjumustest: „Kui mõne asula või piirkonna elanikud tellivad ja postitavad palju pakke, on tõenäoline, et sinna ilmub ühel hetkel Omniva pakiautomaat.”