Harjumaa ÜTK vähendas Aruküla ja Viinistu bussiliine

1579

„Kes bussiga tööl käib, saab seda ka edaspidi,” lubab Harju ÜTK tegevjuht AGO KOKSER.

Et kulutusi kokku hoida, lõpetas Harjumaa Ühistranspordikeskus (ÜTK) alates 22. novembrist liinide 121 Tallinn-Jüri-Pajupea ja 135B Tallinn-Jüri-Peningi-Pikavere tegevuse ning muutis sõiduplaane liinidel 120 ja 125, mis sõitsid Tallinna ja Jüri vahet, ning ka liinidel 135 Tallinn-Jüri-Aruküla-Peningi ja 135C, mille lõpp-peatus on Urvaste. Seni sõitis seal kandis kokku 17 avalikku liini, jääb 15.

Harju ÜTK sõitjateveo spetsialist Kadri Krooni selgitab, et Aruküla-Peningi-Pikavere  piirkonna bussiliinide graafik oligi seni läbi vaatamata. Kuna Pikaverre sõitnud liinidel oli piletitulu väike, siis edaspidi sõidab buss Pikaverre kord päevas – 135C väljub kell 9.10 Balti jaamast, jõuab kell 10.14 Pikaverre, sõidab edasi Urvastesse ja jõuab Pikaverre ning suundub kell 10.20 läbi Peningi ja Aruküla Tallinna poole.

Tallinn-Aruküla-Peningi liine on muudetud tema sõnul sedasi, et vähendati paralleelseid reise, seni jõudsid hommikul kella 8 paiku linna kaks bussi. Kuigi kellaaegu on nihutatud, saab ka edaspidi enne kella 8 tööle ja õhtul pärast tööpäeva lõppu tagasi. Kuni käesoleva aasta lõpuni hoitakse selle piirkonna liinimuudatustega kokku 115 000 krooni.

Ka on kokkuhoiu eesmärgil vähendatud nädalavahetustel bussireise Loksalt Viinistu suunas – kui seni sõitis nädalavahetustel Viinistule kuus avalikku liini, siis edaspidi kolm – hommikul väljub buss laupäeval ja pühapäeval Loksalt Viinistu suunas kell 6.35, lõuna paiku kell 11.25 ja õhtul kell 19.08. Kell 16.44 sõidab Viinistule Pesorliinide buss.

Bussiliine vähendati kõigil suundadel, rohkem lääne- ja ka lõuna suunal. Uued liini­graafikud on Harjumaa ÜTK kodulehel harjuytk.ee ning neid saab trükitud kujul bussijuhtide käest.

Liinimuudatused saadeti vallamajadesse kooskõlastamiseks. Nii Raasiku vallavanem Andre Sepp kui ka Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar ütlesid, et otsest „jah”-sõna nende kohta ÜTKle ei antud.

Andre Sepp: „Tööpäevadel on vallavalitsus pannud õhtupoole käima vallasisese bussiliini Aruküla-Pikavere. Praegu peame läbirääkimisi kommertsliinidega, ehk õnnestub katta ärajäänud õhtust avalikku liini Pikavere suunas.”

Tõnu Ammussaar: „Olukord on selline, et ühistranspordikeskus on rahalistes raskustes, kõiki liine ei ole võimalik üleval pidada. Oleksime võinud protestida, aga mida see oleks muutnud, kui kulutusi tuleb kärpida.”

ÜTK tegevjuht Ago Kokser lisas, et juhul, kui teostub ametiühingu nõue ja bussijuhtide töötasu tõstetakse tuleval aastal, siis võib praegu tehtud muudatusi nimetada kosmeetikaks ning ees on suuremad liinikärpimised, kardetavalt kuni 10-12 protsenti.        

Eelmine artikkelKehras löödi noormeest
Järgmine artikkel1. detsembrist saab kroone eurodeks vahetada Loksa pangakontoris