Harjumaa Laululapse võitja CARL-MARTEN MEIGAS Kuusalust läheb telekonkursile Tähtede Lava

293
Kuusalu 6aastane laulupoiss CARL-MARTEN MEIGAS võitis nii koduvalla kui maakonna lauluvõistluse esikoha.

ERRi laste lauluvõistlusele pääses ka LIISABEL HAMMER Raasiku vallast.

Keilas 6.-7.novembrini toimunud Harjumaa Laululapse võistlustel võitis 5-6aastaste poiste seas esikoha 6aastane Carl-Marten Meigas Kuusalust. Ta käib Jussikese lasteaias ning laulmas Tallinnas huvikeskuses Kullo, kus tema muusikaõpetaja on Elve Erm.
Carl-Marteni ema Kirsti Roosipuu rääkis, et võit oli üllatus.

„Harjumaa Laululapsel osalevad ju oma valdade lauluvõistlustelt edasi pääsenud lapsed, kes kõik laulavad väga hästi. Meil polnud tegelikult alguses üldse plaani Kuusalu valla lauluvõistlusele minna, sest tean, et õpetaja Külli-Katri Eskenil on siin väga palju häid laululapsi. Mõte osaleda tekkis paar-kolm päeva enne võistlust,“ sõnas ta.

Kuna Carl-Marteni oma õpetaja oli samal ajal seotud Tallinna lauluvõistlusega, saatis teda nii Kuusalu valla kui Harjumaa laste lauluvõistluse ajal klaveril Külli-Katri Esken: „Võtsin temaga ühendust, ta oli nõus ja väga abivalmis. Linnaõpetaja tegi Külli-Katri jaoks video, et näha, mis kiirusega ja mis helistikus mängida.“

Kuuene Carl-Marten Meigas õpib laulmist kolmandat aastat.

„Panime ta laulma, kuna mu ema, kes on töötanud lasteaias muusikaõpetajana, rääkis, et Carlil on väga hea rütmitunne,“ ütles Kirsti Roosipuu.

Kullosse viisid vanemad Carl-Marteni seetõttu, et kohalik lauluõpetaja Külli-Katri Esken sel ajal nii väikeseid mudilasi ei õpetanud. Laulutunnid Tallinnas on toimunud kaks korda nädalas, praegu koroona tõttu korra nädalas.

Suurel laval esines Kuusalu laulupoiss esimest korda tänavu septembris, ühel lauluvõistlusel Tallinnas: „Carl pole selline poiss, kes ütleks, et ma ei lähe või ei tee. Kui ta teab, et peab tegema, siis lihtsalt läheb ja teeb. Kuigi esimesel võistlusel oli näha, et tal oli lavahirm. Selle tõttu ta jäi küll esikolmikust välja, neljandaks, kuid sai eripreemia. Nüüd on iga lavaesinemisega tulnud julgust juurde. Harjumaa Laululapsel oli ta väga hea, suutis laval juba naeratada.“

Kuusalu laulupoisi õpetaja Elve Erm rõõmustas õpilase võidu üle väga ning kinnitas, et selle üle väga ei imesta.

„Tal on imeilus hääl ja kõrged noodid kõlavad eriti kaunilt. Carl-Martenil on ka väga hea mälu ja kõik tunnis omandatu on talle pähe jäänud. Edu saavutamiseks on väga tähtis leida lapsele õige laul, mis sobib tema karakteriga ja loomulikult peab see ka lapsele endale väga meeldima. Carl-Marten peaks kindlasti laulmisega jätkama, laulda talle meeldib ja laval kasvab ka enesekindlus,“ lausus õpetaja.

Ema Kirsti Roosipuu sõnul Carl-Marten varem koduste ees üldse ei laulnud, kuid pärast esimest võistlust järgmised kolm nädalat laulis kodus õhtuti kogu aeg, esitas kogu repertuaari, mida teab.

Tuleval aastal osaleb Carl-Marten Meigas televõistlusel Tähtede lava kuni 7aastaste vanuserühmas. Maakonna lauluvõistluse võit tagas pääsu Tähtede lavale ka 12aastasele Aruküla põhikooli õpilasele Liisabel Hammerile, kelle lauluõpetaja on Külli Ovir.

Eelmine artikkelParem iga­vad ter­vi­se­näi­ta­jad kui kurb sta­tis­ti­ka
Järgmine artikkelRaa­si­ku vee­tor­ni ka­tus on val­mis