KARLI LAMBOT Jumindalt sai kiriku ordeni

868
KARLI LAMBOT Jumindalt, peapiiskop URMAS VIILMA ja Hara külavanem VELLO SÜDA. Foto Marelle Süda

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) tunnustab alates 2006. aastast igal esimesel nelipühal inimesi, kes on kirikut aidanud või pikaajaliselt teeninud. Tänavused tunnustatud oli pühapäeval, 9. juunil kutsutud Tallinna Toomkirikusse tänujumalateenistusele, kus autasud andis üle peapiiskop Urmas Viilma. Kuusalu, Leesi ja Loksa kirikute abilisi tunnustati õpetaja Jaanus Jalaka ettepanekul.

EELK Teeneteristi III järgi ordeni sai Juminda endine külavanem, Leesi koguduse juhatuse esimees Karli Lambot aastatepikkuse abi ja teenete eest. Ta on kogudust juhtinud 2002. aastast, on nimetatud aasta juhatuse esimeheks 2012.

Karli Lambot rääkis Sõnumitoojale, et on Leesi kiriku juures toimetanud paarkümmend aastat: „Nõukogude aja lõpus olid kiriku seinad hallitanud, õlivärviga üle tehtud. Ühes otsas oli pragu, peaaegu paistis läbi. Oleme kirikut korrastanud, kogunud annetusi. Suurem eestvedaja on õpetaja Jaanus Jalakas, mina olen abimees.“

Ester Paenurm ja Toivo Paenurm said EELK Teeneteristi tunnusmärgi tänuks selle eest, et on alati kogudusele abis olnud.

Aukirja said Loksa abilinnapea Andres Kaskla ja Hara külavanem Vello Süda. Andres Kaskla on juhtinud Loksa kogudust, aidanud kirikut aastaid. Vello Süda algatusel tegi Hara küla rahvas EV100 kingituse – Loksa kirikus on suur rahvusvärvides seinalipp. Sel suvel valmistab ta kirikule kingitusena vitraažide jaoks aknaraamid.

Aastal 2017 sai kirikult ordeni Loksa linnapea Värner Lootsmann.

Eelmine artikkelAni­ja val­la mees FRI­DEL VIL­BIKS sai an­ne­ta­ja­te abi­ga ko­du­val­last va­ja­li­ku eri­rat­ta
Järgmine artikkelEMMA SO­FIA LOO­TUS ja MAAR­JA KAT­HE­RI­NA LINK noor­te­sar­ja me­da­li­tel