Harjumaa aasta ettevõte on AS Year Kehrast

3058
Aasta ettevõtteks kuulutatud ASi Year juht RAIVO HOLM (keskel) koos Anija vallavanema ARVI KAROTAMI ja Harju maavanema ÜLLE RAJASALUGA.

Teisipäeval, 24. novembril kuulutati Keilas välja Harjumaa tänavused aasta tegijad.

„Tänane ettevõtlus toetub kolmele sambale: ettevõtjatele, avalikule sektorile ja mittetulunduslikele organisatsioonidele,“ ütles maavanem Ülle Rajasalu ning märkis, et edukas ettevõtlus, koostööaldis avalik sektor ja kodanikuühiskonna eest seisev kolmas sektor on parema Harjumaa nurgakivid.
Ta lisas: „Väikeses riigis on iga inimene hinnas. Kõik tragid ja hakkajad inimesed on oma töösse pannud kirge, usku ja väärtusi, mida jagades on muutnud ümbritsev elukeskkond avatumaks ja turvalisemaks.“
Harjumaa aasta tegijaid valiti üheksas kategoorias. Parimaid valis Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse, Leader-tegevusgruppide, Kodukant Harjumaa, HOLi, maavalitsuse esindajatest ning eelmise aasta parimatest koosnev žürii.
Kokku esitati eri kategooriates 70 kandidaati, kõige aktiivsemad olid Anija, Harku ja Raasiku vald ning Paldiski linn. HEAKi konsultant Külli Vollmer kiitis Anija valda, kust ainsana esitati kandidaate  igasse kategooriasse.
„On kurb, et mõned omavalitsused ei märka oma tublisid. Selles suhtes väga positiivne näide on Anija vald. Inimesed ei tegutse tunnustuse pärast, kuid usun, et märkamine motiveerib neid edasi tegutsema,“ lausus ta.
Keila kultuurikeskusesse olid kokku kutsutud kõik nominendid, nad said tänukirja ja meepoti Soodla küla Põdrasepa talu meega.

Aasta ettevõte ja toetaja Anija vallast
Harjumaa aasta ettevõtteks nimetati AS Year. Kehra rõivatootja esitas aasta ettevõtte tiitlile Anija vallavalitsus. Kaaskirjas märgiti, et 1995. aastal allhankijana alustanud ettevõte on nüüdseks loonud Baltimaade  ühe  edukaima  rõiva­brändi ning oli Eesti üks esimesi rõivatootjaid, kes suutis minna välisturgudele oma kaubamärgi all.
„See on aastatepikkune protsess, et kaubamärk saaks tuntuks ja tunnustatuks,“ märgiti kaaskirjas.
Tänavu oli Yeari kaubamärk moedisaini auhinna Kuldnõel üks kolmest nominendist ning pälvis publikupreemia. Firma juht Raivo Holm ütles Sõnumitoojale, et kui sai teate, et on aasta ettevõtte nominent, võis võitu aimata, kuna enne seda oli olnud Kuldnõela gala, millega kaasnes palju meediakära.
„Kui mõelda, et Harjumaa aasta ettevõtteks on varem nimetatud Mistra-Autex või Harju Elekter, siis nendega ühele pulgale seadmine on meile korralik tunnustus. Nende kõrval oleme meie väga väike. Tunnustus näitab, et hinnatakse kvaliteeti, mitte kvantiteeti,“ lausus ta.
Raivo Holm märkis, et lõppev aasta on Yearile olnud edukas – hiljaaegu saadi uus investor ning võlgadest on saadud priiks.
Harjumaa aasta ettevõtte tiitlile esitati kokku 10 firmat, Anija vallast veel Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus.
Aasta toetajaks valiti kuue kandidaadi seast OÜ Neio. Kehras üle 20 aasta tegutsenud Tiia ja Peeter Neio pagariäri on aastaid toetanud kodukandi ettevõtmisi.
„Väga keeruline on „suhu pistetud“ toetust hinnata ümber rahasse, kuid peaaegu kunagi ei ütle Tiia ära, kui tema poole pöörduda sponsorluse  saamiseks,“ märgiti vallavalitsuse põhjenduses.

Parim LEADER-projekt on Raasikul
Parimaks Leader kogukonna arendamise projektiks nimetati Raasiku noortekeskuse kuus aastat toimunud lastelaagreid „Toredusega uude kooliaastasse“.
„On olnud hetki, kus ütlen – ma ei kirjuta enam ühtegi projekti ega tee laagrit. Kui mind on märgatud, ju siis olen teinud õiget asja ja tuleb jätkata,“ lausus lastelaagrite eestvedaja Angela Allik.
Parima Leader kogukonna arendamise projekti nominente oli neli,  sealhulgas  ka  raamatu „Kehra  spordi  lugu“  väljaandmine, mida toetas  samuti  Ida-Harju  Koos­töökoda.
Aasta väikeettevõtte nominente oli 12, sealhulgas ka tulundusühistu Alvar MÜ Anija vallast ning Vildi Villa kohvik ja OÜ Medserv Grupp Raasiku vallast. Parimaks kuulutati Rae valla OÜ Rambo.ee, kes peab gurmeekoh­vikut.
Aasta tegu 2015 on Saue valla Avatud külaväravad. Tiitlile kandideerijaid oli kokku 7,  nende seas ka Voose talispordipäevad ja Kose-Kõrvemaa Filmiõhtud Anija vallast ning MTÜ Pikavere Mõis Raasiku vallast.
Harjumaa aasta küla tiitlile oli 5 nominenti, nende seas Kihmla-Salumäe Anija vallast. Aasta külaks valiti Viskla Kose vallast.
Aasta kodanikuühenduse tiitli pälvis Muraste Külaselts Harku vallast. Kokku esitati 9 kandidaati, ka MTÜ Kehra Kooli Vilistlased Anija ning Perekeskus Männikäbi ja Raasiku O.T.T. Raasiku vallast.
Aasta sädeinimese nominente oli 12. Anija vallast esitati sädeinimeseks Rene Kaalo, Raasiku vallast Helle Vaga ja Helju Kadakas, Jõelähtme valla sädeinimese kandidaat oli ka Arukülas koore juhatav muusikaõpetaja Age Imala. Sädeinimeseks valiti Andrus Saliste Harku vallast.
Parim Leader investeeringuprojekt on Harku vallas asuv Niliske talu puuviljahoidla. Nominendid olid ka Ida-Harju Koostöökoja kaudu toetust saanud mobiilse teraviljaanalüsaatori soetamise projekt Anija vallast,projekti koostamine ja geodeetilised uuringud ratsakooli rajamiseks Raasiku vallast ning Arenduskoja piirkonnast Kuusalu valla Mikumardi maaelu teemapargi II etapp.

Eelmine artikkelKolga rahvas avas sigade matmispaiga blogi
Järgmine artikkelJÜRI KURIK peab Kehras kahe suure kaupluse vahel menukat toidupoodi