Harju maavanema Ülle Rajasalu tervitus harjumaalastele

1942

See aasta on olnud meie maakonna jaoks toimekas ja tegevuste rohke. Üks Harjumaad iseloomustav suursündmus on kindlasti Maakaitsepäev, mida peetakse igal aastal jaanilaupäeval. Mul on hea tõdeda, et Harjumaa algatatud Maakaitsepäeva tähistamise on üle võtnud ka teised maakonnad. Maakaitsepäeval näevad meie inimesed seismas külgkülje kõrval kodukaitsjaid ehk siis Kaitseliitu, naiskodukaitsjaid, politseinikke, piirivalvureid, skaute jne. Eriti oodatud on sellel päeval muljet­avaldavad demolahingud, mis pakuvad erilist huvi just meie noortele. Selle ürituse eesmärk on näidata rahvale valmisolekut kaitsta meie kodumaad, aga ka õpetada isamaa-armastust järeltulijatele.

Olen sel aastal käinud maakonna erinevatel kultuuriüritustel ning rõõmustan meie tublide inimeste üle, kelledel on ikka ja alati tahtmist olla kogukondade eestvedajateks, olgu nad siis rahvamajade või MTÜde juhid. Kindlasti oli tippsündmus meie maakonna laulu- ja tantsupidu, millega tähistati 120 aasta möödumist esimesest maakonna laulupeost ja millest võttis osa enam kui  6000 lauljat, tantsijat ja pillimeest. Siinkohal soovin tänada meie omavalitsusliidu kultuurinõunikku Ruth Jürisalu, kelle  raugematu  entusiasm  suutis  Keila  laulukaare  alla  koondada  sellise  hulga  muusikuid.

Minu põhimõte on olnud alati koostöö ja ühtne tegutsemine. Olgu see siis kohalike omavalitsustega, kodanikuühendustega, erinevate  inimeste ja organisatsioonidega kõikvõimalikelt elualadelt. Novembris toimunud 30. mardilaadal põhjanaabrite juures Helsingis osalesid meie käsitöölised ja Harjumaa paljud ettevõtjad oma toodete väljapaneku ja müügiga. Enam kui 16 000 inimest leidsid endale sobiva võimaluse laada külastamiseks ja  osta sealt  kaasa Harjumaal valmistatud kaupa.

Tänan kõiki neid inimesi, tänu kellele on saanud teoks nii väikeste kui ka suurte ettevõtmiste korraldamine meie maakonnas. Kindlasti jätkame juba uue hooga uuel aastal. Seniks ma loodan, et iga päev pakub teile killukese õnne ja rõõmu ning seni teostamata ideed saavad veel enam tuult tiibadesse.

Rõõmsat meelt ja õnnelikku uut aastat!

Eelmine artikkelSTEN VAHTRAS Kolgakülast parim noor võrkpallur
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia sai ELNA LINKVIST ja spordipreemia KAIDO LAAS