Harju aasta küla konkursil Kolgaküla teine ja Voose kolmas

1106

Kodukant Harjumaa tegi laupäeval Kolgakülas teatavaks Aasta Küla 2013 maakonnas – Ääsmäe ja Tagametsa küla.

Kodukant Harjumaa tähistas laupäeval Kolgaküla rahvamajas 15. sünnipäeva. Peol tehti teatavaks Aasta Küla 2013 konkursi tulemused: Harju maakonnas võitis ning vabariiklikul konkursil osalevad Ääsmäe ja Tagametsa külad.

Kodukant Harjumaa juhatuse esimees Margus Vain kommenteeris, võidu tõid paljud erinevad ettevõtmised ja ka see, et eestvedajaid on mitu, mis näitab jätkusuutlikkust ja jagatud vastutust kogukonna arendamise ees. Aktiivselt tegutseb pensionäride ühendus Sügis. Määravaks sai ka algatus mõisa allee taastamiseks.

Teise koha pälvis Kolgaküla Kuusalu vallast. Hinnati jonni ja järjekindlust, millega on Kolgaküla rahvamaja mitu korda üles ehitatud – see väärib suurt tunnustust. Ka toonitati Kolgakülast alguse saanud piirkonna­ülest kultuuritegevust ja külaliikumise eestvedamist – Kuusalu valla vabaühenduste ümarlaud, mälumäng. Tunnustati ka Eesti film 100 raames võttepaikade tähistamist, mis sai alguse Kolgakülast.

Kolmas koht anti Voosele Anija vallast. Voose puhul kiideti järjepidevat suuremastaabiliste ürituste korraldamist. Piirkonna-üleseks sündmuseks on saanud Voose talispordipäev. Mullu suvel osales Voose küla Avatud Külaväravate projektis.

Harju Aasta Küla 2013 konkursil osales kokku 8 küla. Kolm parimat said tänukirja ja auhinnaks Hansaplanti kinkekaardid.